שלשולים


בהמשך העמוד 7 שאלות גולשים בנושא: שלשולים

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

7 שאלות גולשים בנושא » שלשולים


26/04/2013

ניתוח לכריתת כיס מרה

היי, לפני שבועיים עברתי ניתוח לכריתת כיס המרה בגלל אבנים בכיס המרה. מאז אני סובל מפעילות מעיים ממש לא תקינה ושלשולים מרובים. האם זו תופעת לוואי של הניתוח? מה אפשר לעשות בנידון?

ד"ר רפאל אלון

אשר,

אחרי ניתוח יכולה להיות תקופה קצרה של שינוי בפעילות מערכת העכול. לעתים זו תוצאה של אנטיביוטיקה שניתנה בזמן הניתוח. ברוב המכריע של המקרים התופעה חולפת מעצמה. אם הבעייה תחמיר או תמשך-פנה לרופא שלך


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
15/04/2013

אבנים בכיס מרה אצל ילדים

בני אלון יהיה בן 9 בקיץ הקרוב. הוא סבל בשנה האחרונה מגסטריטיס חריפה עם חום הקאות ושלשולים. אחרי שהוא קיבל טיפול מלא של אנטיביוטיקה הומלץ לעשות לו אולטרסאונד בטן. באולטרסאונד גילו לו 5 אבנים בכיס המרה . הגדולה מביניהם היא בגודל 5.8 מ”מ. מה צריך להיות הטיפול עבור ילד בגילו? האם הבעיה הזו נפוצה אצל ילדים?

ד"ר רפאל אלון

שולי שלום,

אבנים בכיס המרה אינן שכיחות אצל ילדים, בודאי לא בגיל כ"כ צעיר. מפנייתך עולה כי האבנים התגלו באקראי בזמן ביצוע בדיקת US בטן. אם האבנים אינן גורמות להתקפים אין צורך להסיר את כיס המרה. אם בעתיד יהיו התקפי כאב המתאימים להתקפי "כיס מרה" יהיה צורך לנתח ולהסיר את כיס המרה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
12/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

אוקיי, אז אפתח בתיאור הבעיה שלי,
הכל התחיל ביום שבת אחרי ארוחה ממש שומנית וכבדה. סבלתי משלשולים במשך 4 ימים (עוד לפני הארוחה) אחרי זה זה המשיך ב4 ימים של עצירות ועכשיו חזרו השלשולים. הופיעו פתאום הרבה גיהוקים (לא אופייני לא בכלל) וכאבים באזור הימני העליון של הבטן, מתחת לצלעות, ובאותו אזור גם בגב. אמרתי לרופאה שלי שאני חושבת שזה אבנים בכיס המרה ועשיתי אולטרסאונד. בבדיקה לא הופיעו אבני מרה והיא נתנה לי כדורים למניעת צרבת. האם זה נשמע כמו מקרה של צרבת? אני כל כך מתוסכלת ולא יודעת מה לעשות! היא אמרה לי שאם הכדורים לא יעזרו היא תתן לי לעשות סריקת HIDA . אבל התקפי הכאבים נמשכים מקסימום שבוע ועד שאעשה את הסריקה הכאבים כבר ילכו. נקראתי למשרדה של הרופאה ונגשה אלי האחות ואמרה שזה יכול להיות וירוס בקיבה. זה נמשך כבר שנים וזה תוקף אותי פעמים ספורות בשנה. אם זה היה רק בעיה של צרבת זה לא היה אמור להיות תכוף יותר? האוכל שאני אוכלת בד”כ הוא ממש חריף אבל אני לא אוכלת מזון עם הרבה שומן. מה גם שהוירוס בקיבה הזה נשמע לי שטות מוחלטת, אם היה לי איזה וירוס, אז למה כל שאר בני המשפחה שלי שאכלו יחד איתי לא קיבלו וירוס בבטן גם? אני כבר כמעט שלוש שנים ככה ורק אני מביניהם סובלת. האם אני סובלת מאבנים בכיס המרה? אם כן, אני צריך לעשות ניתוח כמו שכתוב בעמוד טיפול באבנים בכיס המרה באתר שלכם? אני כבר לא יודעת מה לעשות, מקווה שתוכל לעזור לי. תודה.

ד"ר רפאל אלון

למיטל,

כדי לגעת איך לטפל בבעייתך יש צורך להגיע לאבחנה. כתבת שבדיקת על-קול לא הדגימה אבנים כך שהסיכוי שיש לך אבני כיס מרה הוא נמוך. יש מקרים בהם יש אבנים זעירות או גבישים במרה, היכולים לגרום להתקפים זהים להתקפי אבנים. כדי להוכיח זאת ניתן לבצע בדיקת על-קול אנדוסקופית (EUS).  אני ממליץ שתפני לייעוץ אצל גסטרואנטרולוג בניסיון להגיע לאבחון.  אם אכן מדובר במיקרו-אבנים הטפול הוא כריתת כיס המרה.

בהצלחה


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
22/01/2013

חשד לאבנים בכיס המרה

שלום רב,
ביום שני האחרון התחילו לי בלילה כאבים עזים באיזור הקיבה ( רום הבטן) והחלק הימני העליון של הבטן. הכאבים הופיעו אחרי ששלושה ימים כמעט לא אכלתי בשל וירוס בטן של שלשולים ומעט חום, ואז הרגשתי טוב יותר ואכלתי באותו ערב ארוחה שומנית. לא היו בחילות, לא היו הקאות ולא סבלתי מכאב גב, כתף ימנית או שכמות. בבוקר הלכתי לרופא המשפחה שבדק לי את הבטן, אמר שנראה שהמוקד הוא הקיבה ואולי כיס המרה ונתן לי אומפרדקס (1 ליום למשך חודש) וספסמלגין (3 פעמים ביום ל10 ימים). הוא אמר שבמידה ותוך שעתיים הכאבים לא עוברים- לגשת לחדר מיון לעשות אולטרסאונד בחשד לכולציסטיטיס. הכאבים מאד נרגעו וגם היום השתפרו. עדיין שאני לוחצת על רום הבטן יש לי תחושה של כאב ולחץ ושאני לוחצת על החלק הימני העליון של הבטן גם יש כאב. השאלה שלי היא מה זה יכול להיות עם לא אבנים במרה? האם הטיפול שהוא נתן לי מספיק? מה ההתרשמות שלך? הרבה תודה מראש

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום

תלונותייך אינן אופיניות להתקף של עוית המרירה (המינוח העברי להתקף כאב בשל אבני כיס מרה). ייתכן והכל קשור לוירוס בן חלית. אם התלונות תמשכנה פני לרופא להמשך בירור.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
01/01/2013

כיס מרה

אני עברתי ניתוח לכריתת כיס מרה לפני כ4 שנים, אני סובלת משלשולים חריפים, האם יש קשר?
אני אוכלת משהו ומיד רצה לשירותים.
כמו כן עברתי ניתוח שרוול לפני חודש.

ד"ר רפאל אלון

ליעלה

שלשולים אינם חלק מסימפטומים של אבני כיס מרה. יש צורך בבירור בעייתך אצל רופא המשפחה ובהמשך אצל גסטרואנטרולוג


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
11/12/2012

הסרת כיס מרה

שלום רב,
לפני כשנה אובחנו אצלי אבנים בכיס המרה כשהגדולה שבהן היא בגודל 2 ס”מ, עם דופן לא מעובה.
אני סובלת מכאבי בטן, בחילות, שלשולים (בעיקר בימים אחרי התקף).
האם יש קשר בים השילשולים לאבנים בכיס המרה?

ד"ר רפאל אלון

לשואלת שלום,

בדרך כלל שלשולים אינם מרכיב נפוץ במה שנקרא "התקף אבני מרה". אולם קשת התופעות הבאות לידי ביטוי בהתקף יכולה להיות שונה מאדם לאדם. המרכיבים ה"קלסיים" העיקריים הם כאב בטן בעל אופי לוחץ, ברום הבטן. לרוב מקרין לגב או לחזה. בחילה ולעיתים הקאות. אבל גם שלשול יכול להופיע בעקבות גירוי של מערכת העכול. בכל מקרה, אם אבני כיס המרה גורמות לך להתקפים אני ממליץ על ניתוח להסרת כיס המרה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
09/10/2012

אבנים בכיס מרה

עברתי ניתוח לכרית כיס מרה לפני שנתיים. כרגע אני עדיין סובל משלשולים ומכאבים בבטן העליונה.
מה יכולה להיות הסיבה לכך והאם יש טיפול לנושא.
חשוב לציין שאני גם סובל מלחץ דם גבוה.

liorarnan

שלום רב,

אם עברת ניתוח לכריתת כיס המרה, אזי בטוח שהבעיה אינה נובעת מאבנים בכיס המרה, היות שאין כיס כזה.
עליך לעבור בדיקות מקיפות ע"י רופא, על מנת לאבחן כהלכה את הנושא.
לא נראה שיש קשר ללחץ דם גבוה אולם כדאי להזכיר זאת לרופא שמבצע את הבדיקות.


בברכה,
צוות האתר.


שאלות נוספות בנושא: שלשולים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דרכי מרה ניתוח כיס המרה בעיה בכיס המרה הוצאת כיס מרה ניתוח אבן בכיס המרה כריתת כיס המרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) כאבים אחרי ניתוח כיס מרה אבני מרה אבנים בכיס המרה ובכליות בטן עליונה חזה תחתון כאבי בטן כרוניים בכיס מרה אבנים בכיס המרה ניתוח בלי כיס מרה בדיקה כאבים מתחת לצלעות ימין ניתוח בקע פוליפ בכיס מרה תפקיד כיס המרה ניתוח להסרת כיס מרה אולטרסאונד בטן אבנים בכיס מרה דרכי המרה שלום כאבי גב אבנים בכיס המרה בהיריון כריתת מרה ואינסולין פוליפ או אבן בכיס מרה? ניתוח להוצאת כיס מרה אבנים בדרכי המרה תזונה לאחר ניתוח כיס מרה כיס המרה ניתוח ניתוח להוצאת כיס המרה ניתוח כריתת כיס מרה דימום החלמה לאחר ניתוח כיס מרה כאבים בכיס המרה כריתת כיס מרה ניתוח לכריתת כיס המרה כאבים לאחר כריתת כיס מרה לאחר כריתת כיס מרה ספורט תזונה אלכוהול צינור המרה לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח בכיס המרה אבנים בדרכי מרה הוצאת אבנים מכיס המרה