פוליפים בכיס המרה


בהמשך העמוד 5 שאלות גולשים בנושא: פוליפים בכיס המרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

5 שאלות גולשים בנושא » פוליפים בכיס המרה


04/08/2014

פוליפים בכיס המרה.

שלום רב.באולטרסאונד מצאו אצלי אבן גדולה ו-3 פוליפים כאשר אחד מהם הוא 7 מ”מ.נאמר לי שהוא גדול וחייבים להסיר את כיס המרה.אני מבקשת לברר כמה דברים.

1.האם כל הפוליפים עלולים להפוך לממאירים או שרק פוליפים בגודל מסויים ומתי זה מתחיל להיות מסוכן.

2.הבנתי שלעיתים מה שנראה פוליפים באולטרסאונד ,מתגלה כאבני כולסטרול בסי.טי .לפני הרבה שנים מצאו אצלי,כמו הפעם,פוליפ ובסי.טי שללו את זה ובאולטרסאונדים שעברתי לאחר מכן ועד עכשיו לא ראו שום פוליפים אלא הרבה אבים-גדולות וקטנות.גם בבדיקת סי.טי שעשיתי לפני שנה לא ראו פוליפים( את הסי.טי עשיתי בגלל בעיות גב). האם יש דרך לדעת בוודאות? יש לציין שיש לי כאבים רק לעיתים רחוקות.לרוב,יש לי הרגשה לא נעימה ואני מטפלת בזה בדיקור.
2.יש לי גם המנגיומה בכבד.האם זה יכול לגרום לבעיה כלשהי בניתוח?
תודה מראש

ד"ר שמואל אביטל

1. הסיכוי לפוטנציאל ממאירות הוא אפסי עד לגודל של 1 ס"מ

2. קשה לדעת בוודאות מראש האם זה פוליפ אמיתי או גבישי כולסטרול או אפילו אבן כולסטרול צמודה לדופן. הדבר מתברר רק אחרי ניתוח. לאור גודלו של הפוליפ ההוריה לניתוח אינה חד משמעית.

3. להמנגיומה אין משמעות ואינה מהווה בעיה


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
14/07/2014

פוליפים בכיס המרה

השאלה השניה שלי אם לא אמרו בבדיקה כמה גודל הפוליפים מה זה אומר התשובה היתה פוליפים בכיס המרה. ותודה לך

ד"ר שמואל אביטל

שוב , אני מניח שמדובר בפוליפים קטנים. במקרים רבים מה שנראה כפוליפים קטנים בכיס המרה מתברר בסוף כגבישי כולסטרול או אבנים קטנות. כדאי לעקוב באולטראסאונד בכל מקרה כל 6-12 חודשים. 


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
07/02/2014

פוליפים בכיס המרה

באולטרסאונד לפני כשנה התגלה פוליפ בכיס המרה בגודל כ 3 מ”מ.באולטרסאונד שעשיתי לפני שבוע גילו שתוך שנה גדלו עד שתי פוליפים.סה”כ שלושה פוליפים וכולם בגודל 3 מ”מ.
האם צריך לנתח?אשמח לקבל תשובה .
תודה

ד"ר שמואל אביטל

אין תשובה חד משמעית לשאלה שלך. כעיקרון אם פוליפ הנצפה באולטראסאונד עולה בגודלו מעבר ל 1 ס"מ אז כדאי להסיר את כיס המרה.

במקרה של מספר פוליפים קטנים אין תשובה חד משמעית. עם זאת חשוב לזכור שמה שנראה לעיתים כ"פוליפים" בכיס המרה בעאולטראסאונד מתברר במקרים רבים אחרי ניתוח כגבישי כולסטרול או אבנים דבוקות לדופן.

לפיכך המלצתי בשלב זה היא מעקב בלבד עם אולטראסאונד בעוד 6-12 חודשים.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
12/12/2013

פוליפים בכיס המרה

שלוום אני בשבועה 7+ בהריון בכיס המרה מצו אצלי פוליפים בגודל 9 מממ

היית י רוצה לדעת מה לעשות כי אמרו לי שאני צריכה להפסיק את הריון בישביל כריתת

כיס המרה.

ד"ר שמואל אביטל

אין שום צורך בהפסקת ההריון. במידה וזה פוליפ ואין לך כאבים את צריכה מעקב בלבד  ולשקול הוצאת הכיס אחרי ההריון.

במידה ויש לך כאבים יתכן ומדובר באבנים . גם במקרים כאילו במידה ויש צורך בניתוח - ניתן לנתח בזמן ההריון.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
01/10/2012

פוליפים בכיס המרה

שלום רב,
אני בת 57 בריאה בדרך כלל. אובחנתי כסובלת מפוליפים בכיס המרה.
האם פוליפ מצריך להוציא את כיס המרה? האם ניתוח להוצאת כיס מרה בלפרוסקופיה מתאים למצב זה?
איפה מתבצע ניתוח מסוג זה?
תודה רבה,
תיקי

admin

תיקי שלום,

פוליפים הם למעשה צמיחת יתר של ריקמה. פוליפים יכולים להיגרם באף, במעיים, וגם בכיס המרה. בדרך כלל כאשר נמצא פוליפ קטן בכיס המרה, אין לו משמעות רבה, אולם רצוי להישאר במעקב. אם גודל הפוליפ גדול מס"מ, ובמיוחד אם הוא נמצא בכיס מרה עם אבנים, אזי מומלץ לבצע ניתוח כריתת כיס מרה מחשש להתפתחות של סרטן בכיס המרה. ניתוח כזה של כריתת כיס מרה בעקבות פוליפ ניתן לבצע בלפרוסקופיה, בדיוק באותו אופן שבו מבוצע ניתוח כיס מרה בהינתן מצב של אבנים.

 


בברכה,
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: פוליפים בכיס המרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה בכיס מרה כריתת כיס המרה כיס המרה פוליפ בכיס מרה אבן בכיס המרה אבן בכיס מרה הסרת כיס המרה פוליפ בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח כיס המרה דרכי המרה אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס המרה סימפטומים דלקת בכיס המרה פוליפים בכיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס המרה כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה בוץ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה אבנים בדרכי המרה חשד לאבנים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח בכיס המרה הוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה ניתוח הוצאת אבנים מכיס המרה תפקיד כיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה אבן בכיס מרה בהריון חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב לאחר ניתוח כיס המרה.. אבנים בכיס המרה מה לאכול אבנים בכיס המרה ובכליות צינור המרה בוץ בכיס מרה כיס המרה אבנים בעיה בכיס המרה תפקידו של כיס המרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל פוליפ או אבן בכיס מרה?

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דלקת קלה בלבלב שאלה דלקת בכיס המרה לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח להסרת כיס מרה כאבים ברום הבטן סימפטומים של אבנים בכיס מרה אבנים בכיס מרה בהריון אבני מרה שלום ד"ר ניתוח כיס מרה כיס המרה ניתוח ניתוח הסרת כיס מרה mri תזונה לאחר כריתת כיס מרה דרכי מרה אינן מורחבות אבנים בכיס המרה בהיריון ניתוח לכריתת כיס מרה כיס המרה לאחר כריתת כיס מרה כאבים בכיס המרה בעיה בכיס המרה אבן בכיס המרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב לאחר ניתוח כיס המרה.. כאבים בבטן לחיות בלי כיס מרה ניתוח להוצאת כיס מרה ספורט כריתת מרה ואינסולין ניתוח בקע סרטן כיס המרה פוליפים בכיס המרה אבנים תזונה לאחר ניתוח כיס מרה אבנים בכיס המרה מה לאכול כיס מרה וספורט אבנים בכיס מרה ניתוח כריתת כיס מרה אבנים בהריון בלי כיס מרה כאבי בטן פוליפ או אבן בכיס מרה? כאב לאחר ניתוח הסרת כיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה אבנים בכיס המרה בהריון בוץ בכיס המרה אחרי כריתת כיס מרה אבני מרה בהריון