סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)


03/05/2015

סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא”ל לא מתאימה)

שלום רב,
אבי בן ה-76, עבר פעמיים ניתוח להחדרת נקז בעקבות דלקות בכיס המרה (לפני שנתיים ולפני חודשיים). מאחר ומצבו הבריאותו אינו יציב (סכרת, אירועים מוחיים וכו’), כניראה שלא מתאפשר לערוך ניתוח להסרת כיס המרה.
לפיכך, הומלץ על סקלרוזציה/סקלרוטרפיה של כיס המרה. לפי מה שהבנתי מדובר על החדרת חומר שהורס את כיס המרה. לא הצלחתי למצוא שום חומר או הסברים על ההליך הזה? האם זהו הליך מוכר, ידוע, מומלץ במצב דברים זה? האם מדובר בהליך נסיוני? אשמח לכל שביב מידע שיש בידיכם.
תודה רבה מראש.

ד"ר שמואל אביטל

שלום רב.

סקלורזציה של כיס מרה הוא הליך מאוד לא שכיח שהיה בשימוש בעבר. העיקרון הוא להזריק חומר לכיס מרה כך שיצטמק ויאטם. לצערי אין לי יידע בנושא וכפי שציינתי זה לא שגרתי.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כאבי בטן כרוניים פוליפ או אבן בכיס מרה? אבן בכיס מרה בהריון אבנים בדרכי המרה כאבים מתחת לצלעות ימין תזונה לאחר ניתוח כיס מרה בדיקה כאבים בצד ימין ניתוח בכיס המרה תזונה ניתוח אבן בכיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה לאחר ניתוח כיס מרה כיס מרה מכווץ כאבים לאחר כריתת כיס מרה פוליפים בכיס מרה הסרת כיס המרה כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה דרכי המרה תזונה לאחר כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה מה לאכול כיס המרה ניתוח אבנים בכיס המרה ניתוח כאבים ברום הבטן ניתוח כיס המרה ניתוח כריתת כיס מרה לאחר ניתוח להסרת כיס מרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה כריתת כיס מרה בכיס מרה כריתת כיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה דרכי מרה אינן מורחבות ניתוח כריתת כיס המרה ניתוח להוצאת כיס המרה כאבי בטן כאבים בכיס המרה כיס המרה אבנים אולטרסאונד דלקת בכיס המרה פוליפ בכיס מרה אבני כיס מרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה אבנים בדרכי מרה כיס מרה וספורט טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה בקע מפשעתי הסרת כיס מרה