סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)


03/05/2015

סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא”ל לא מתאימה)

שלום רב,
אבי בן ה-76, עבר פעמיים ניתוח להחדרת נקז בעקבות דלקות בכיס המרה (לפני שנתיים ולפני חודשיים). מאחר ומצבו הבריאותו אינו יציב (סכרת, אירועים מוחיים וכו’), כניראה שלא מתאפשר לערוך ניתוח להסרת כיס המרה.
לפיכך, הומלץ על סקלרוזציה/סקלרוטרפיה של כיס המרה. לפי מה שהבנתי מדובר על החדרת חומר שהורס את כיס המרה. לא הצלחתי למצוא שום חומר או הסברים על ההליך הזה? האם זהו הליך מוכר, ידוע, מומלץ במצב דברים זה? האם מדובר בהליך נסיוני? אשמח לכל שביב מידע שיש בידיכם.
תודה רבה מראש.

ד"ר שמואל אביטל

שלום רב.

סקלורזציה של כיס מרה הוא הליך מאוד לא שכיח שהיה בשימוש בעבר. העיקרון הוא להזריק חומר לכיס מרה כך שיצטמק ויאטם. לצערי אין לי יידע בנושא וכפי שציינתי זה לא שגרתי.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: סקלרוזציה של כיס המרה (נא לא להתייחס לשאלה הקודמת בנושא עקב כתובת דוא"ל לא מתאימה)

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כיס המרה אבנים אבנים בכיס המרה בהיריון אבנים בכיס המרה סימפטומים בדיקה ד"ר שמואל אביטל ניתוח הסרת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה מה לאכול ספורט צינור המרה אבני מרה כריתת מרה ואינסולין חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב נוזל מרה ניתוח להסרת כיס מרה כיס מרה אבנים כאבים מתחת לצלעות ימין חודש לאחר ניתוח תזונה לאחר ניתוח כיס מרה דרכי מרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל ניתוח להוצאת כיס מרה כאבים בבטן כיס מרה מכווץ עם אבנים הסרת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול דימום ניתוח להסרת כיס המרה דלקת בכיס המרה אבנים במרה טיפול באבנים בכיס המרה הוצאת אבנים מכיס המרה בלי כיס מרה תפקיד כיס המרה ניתוח לכריתת כיס מרה אחרי כריתת כיס מרה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה כיס מרה וספורט אבנים בדרכי מרה כאבי גב כריתה של כיס המרה דלקת קלה בלבלב אלכוהול כאבי בטן כאבים בצד ימין ניתוח בכיס המרה ercp ניתוח לכריתת כיס המרה פוליפ או אבן בכיס מרה? תפקידו של כיס המרה