מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?


08/09/2014

מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

בבדיקת אולטראסאונד בעקבות סבל של שנים מכאבים התגלתה אצל אשתי אבן בכיס המרה בגודל 4 (ארבעה ) ס”מ . ככל שידוע לי קשה לבצע ניתוח לפרוסקופי להוצאת הכיס בגודל הזה של אבן ומאידך אנו מעדיפים לנסות להימנע מניתוח מלא. האם יש אפשרות להקטין את האבן באמצעות גלי הלם (ריסוק ?) או בדרך תזונתית כלשהי – חומרים ממיסי כולסטרול , או שתיה רבה של מים או מים בחומציות נתונה כלשהיא להמסת מלחי הכולסטרול-סידן ? אשמח גם על הפניה לאתרים מתאימים בארץ או בחו”ל (קורא אנגלית ברמה טובה מאד), תודה !

ד"ר שמואל אביטל

ניתן לבצע ניתוח לפרוסקופי גם באבן בקוטר של 4 ס"מ. זה מקשה על הפרדת הכיס מהכבד אך במידה ולא הייתה דלקת משמעותית דרגת הקושי לא צריכה להיות גבוהה. מעבר לכך לאחר הסרת הכיס ניתן לרסק את האבן בתוך שקית המוכנסת לבטן. אין אמצעי יעיל לריסוק אבן לפני ניתוח.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים קטנות בכיס המרה כאבי בטן כאבים בצד ימין כריתת מרה ואינסולין ניתוח כריתת כיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה דרכי המרה אבן בכיס מרה בהריון הוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה לאחר ניתוח הסרת כיס מרה פוליפים בכיס המרה נוזל מרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב בלי כיס מרה אבנים בדרכי המרה כריתה של כיס המרה תזונה לאחר ניתוח כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה ניתוח כיס מרה דלקת קלה בלבלב ניתוח להוצאת כיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפ או אבן בכיס מרה? המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) כאבים בבטן תפקידו של כיס המרה לאחר ניתוח להסרת כיס מרה טיפול באבנים בכיס המרה לאחר כריתת כיס מרה כאבים ברום הבטן אבנים בהריון שלום ד"ר שלשולים השתלת כיס מרה בטן עליונה חזה תחתון ניתוח כיס המרה כאבי גב דלקת בלבלב ניתוח הסרת כיס מרה לאחר ניתוח כיס המרה.. בוץ בכיס המרה אולטרסאונד ניתוח הוצאת כיס מרה דלקת בכיס המרה אבן בכיס מרה כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה