מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?


08/09/2014

מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

בבדיקת אולטראסאונד בעקבות סבל של שנים מכאבים התגלתה אצל אשתי אבן בכיס המרה בגודל 4 (ארבעה ) ס”מ . ככל שידוע לי קשה לבצע ניתוח לפרוסקופי להוצאת הכיס בגודל הזה של אבן ומאידך אנו מעדיפים לנסות להימנע מניתוח מלא. האם יש אפשרות להקטין את האבן באמצעות גלי הלם (ריסוק ?) או בדרך תזונתית כלשהי – חומרים ממיסי כולסטרול , או שתיה רבה של מים או מים בחומציות נתונה כלשהיא להמסת מלחי הכולסטרול-סידן ? אשמח גם על הפניה לאתרים מתאימים בארץ או בחו”ל (קורא אנגלית ברמה טובה מאד), תודה !

ד"ר שמואל אביטל

ניתן לבצע ניתוח לפרוסקופי גם באבן בקוטר של 4 ס"מ. זה מקשה על הפרדת הכיס מהכבד אך במידה ולא הייתה דלקת משמעותית דרגת הקושי לא צריכה להיות גבוהה. מעבר לכך לאחר הסרת הכיס ניתן לרסק את האבן בתוך שקית המוכנסת לבטן. אין אמצעי יעיל לריסוק אבן לפני ניתוח.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הוצאת כיס מרה תזונה לאחר כריתת כיס מרה לחיות בלי כיס מרה ניתוח הסרת כיס מרה כיס מרה ניתוח להסרת כיס מרה אבני מרה בהריון כאבים בצד ימין אבנים בכיס המרה מה לאכול אולטרסאונד כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה תזונה לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח בכיס המרה כאבים בבטן עליונה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל טיפול באבנים בכיס המרה בוץ בכיס המרה אבנים בכיס המרה ניתוח בחילות פוליפ בכיס מרה אבנים בכיס המרה בהריון שלשולים כאבי גב תזונה לאחר ניתוח ניתוח להוצאת כיס מרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) בוץ בכיס מרה חשד לאבנים בכיס המרה כיס מרה מכווץ ד"ר שמואל אביטל אבנים בכיס המרה ובכליות אבנים בכיס מרה בהריון כיס מרה מכווץ עם אבנים כאב לאחר ניתוח ניתוח כריתת כיס מרה השתלת כיס מרה החלמה מניתוח כיס מרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה בעיה בכיס המרה הוצאת כיס המרה נוזל מרה כיס מרה וספורט אבנים בדרכי המרה דרכי מרה אינן מורחבות כאבים בבטן אבני מרה בטן עליונה חזה תחתון אבנים קטנות בכיס מרה ספורט כיס מרה בהריון