מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?


08/09/2014

מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

בבדיקת אולטראסאונד בעקבות סבל של שנים מכאבים התגלתה אצל אשתי אבן בכיס המרה בגודל 4 (ארבעה ) ס”מ . ככל שידוע לי קשה לבצע ניתוח לפרוסקופי להוצאת הכיס בגודל הזה של אבן ומאידך אנו מעדיפים לנסות להימנע מניתוח מלא. האם יש אפשרות להקטין את האבן באמצעות גלי הלם (ריסוק ?) או בדרך תזונתית כלשהי – חומרים ממיסי כולסטרול , או שתיה רבה של מים או מים בחומציות נתונה כלשהיא להמסת מלחי הכולסטרול-סידן ? אשמח גם על הפניה לאתרים מתאימים בארץ או בחו”ל (קורא אנגלית ברמה טובה מאד), תודה !

ד"ר שמואל אביטל

ניתן לבצע ניתוח לפרוסקופי גם באבן בקוטר של 4 ס"מ. זה מקשה על הפרדת הכיס מהכבד אך במידה ולא הייתה דלקת משמעותית דרגת הקושי לא צריכה להיות גבוהה. מעבר לכך לאחר הסרת הכיס ניתן לרסק את האבן בתוך שקית המוכנסת לבטן. אין אמצעי יעיל לריסוק אבן לפני ניתוח.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: מה רצוי לעשות במקרה של אבן גדולה מאוד בכיס המרה ?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה בהריון כריתת מרה ואינסולין אבנים בכיס המרה סימפטומים טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח להוצאת כיס המרה ניתוח להוצאת כיס מרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה ד"ר שמואל אביטל צינור המרה אבן בכיס מרה בהריון לאחר ניתוח החלמה מניתוח כיס מרה דלקת בכיס מרה ניתוח כיס המרה כריתת כיס המרה כיס מרה פוליפ או אבן בכיס מרה? אולטרסאונד השתלת כיס מרה חשד לאבנים בכיס המרה אבנים בכיס מרה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה בכיס מרה אבנים בכיס המרה מה לאכול לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח הוצאת כיס מרה אבני כיס מרה תפקידו של כיס המרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) ניתוח אבן בכיס המרה כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה ובכליות סרטן כיס המרה כאבי בטן כיס מרה מכווץ הסרת כיס מרה דרכי המרה בדיקה בקע מפשעתי mrsp דלקת קלה בלבלב ניתוח להסרת כיס מרה כאבים בכיס המרה תזונה לאחר ניתוח כיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים דרכי מרה אבנים בדרכי מרה אחרי כריתת כיס מרה המשך כאב בטן חודש לאחר ניתוח