כיס מרה אבנים


בהמשך העמוד 4 שאלות גולשים בנושא: כיס מרה אבנים

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

4 שאלות גולשים בנושא » כיס מרה אבנים


28/06/2013

כיס מרה אבנים

בשבעת החודשים האחרונים אני סובלת מכאבי בטן ונפיחות רבה. אני גם יורדת המון במשקל בלי לעשות דיאטה מסוימת. אני לא בהריון ובדיקות הדם שלי מגיעות תקינות. יש לי שתי אבנים גדולות בכיס המרה. האם כאבי הבטן והירידה במשקל יכולים לנבוע מהאבנים?

admin

אורטל,

אבנים כשלעצמן אינן גורמות לירידה במשקל. תלונותייך דורשות בירור מקיף אצל הרופא שלך.


בברכה,
צוות האתר
27/04/2013

כיס מרה אבנים

אחי עבר כבר 3 התקפים של אבנים בכיס המרה בשבוע האחרון. הוא עשה עד עכשיו 3 פעמים אולטרסאונד. הראשון הראה כמה אבני מרה קטנות אבל השני והשלישי יצאו נקיים. בינתיים הוא כל כך סובל ואנחנו לא מבינים מה קורה. האם יכול להיות שאבנים בכיס המרה לא יקלטו באולטרסאונד? ואם לא, מה יסביר את הכאבים שלו?

ד"ר רפאל אלון

גלי שלום

אם ההתקפים מתאימים להתקפי אבנים של כיס המרה ובUS הודגמו אבנים הרי שהאבחנה היא פשוטה וגם הטיפול ברור-כריתת כיס המרה. אם ההתקפים אינם מתאימים להתקפי כיס מרה יש צורך בבירור סיבת הכאבים. בודאי שלא ניתן לענות על השאלה בלי שיחה עם המטופל ובדיקה גופנית..


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
17/10/2012

כיס מרה אבנים

היי,
אני אמור לעבור ניתוח לכריתת כיס מרה בעקבות אבנים שנמצאו, הניתוח מתעכב היות שעברתי לאחרונה ניתוח בקע מפשעתי.
מה מומלץ לי לאכול עד הניתוח כדי להימנע מכך השאבנים יתפתחו עוד?
תודה,
ליאור.

ד"ר רפאל אלון

אין השפעה לכלכלה על מידת התפתחות האבנים. ניתוח לתיקון בקע מפשעתי לא אמור לעכב ביצוע ניתוח לכריתת כיס המרה מעבר לתקופת החלמה קצרה. אגב, אם האבנים שנמצאו אינן גורמות לסימפטומים אין הורייה לכריתת כיס המרה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
15/10/2012

כיס מרה אבנים

שלום רב,
אני סובל מכאבים בלילה כתוצאה מאבני מרה.
אני מתעניין בביצוע ניתוח פרטי להסרת כיס המרה, אבל הייתי רוצה לדעת האם ניתן לטפל בכאבים באמצעות תזונה בלבד.
תודה,
רמי

ד"ר רפאל אלון

בחלק מהמקרים, התקפי כאב כתוצאה מאבנים בכיס המרה , נגרמים מאכילת מזונות מסוימים. לרוב מדובר במזון שומני המגרה את כיס המרה להתכווץ. לכן מומלצת כלכלה דלת שומן. במקרים אחרים המטופל יכול להבחין כי מאכלים מסוימים גורמים להתקפי כאב ואז להמנע ממאכלים כאלה. אין כלכלה ש"תמיס" את האבנים והטיפול המומלץ באני כיס מרה הגורמות לסימפטומים הוא ניתוח לכריתת כיס המרה


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: כיס מרה אבנים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

ניתוח להסרת כיס מרה דרכי מרה אבנים בכיס המרה בהיריון אבנים במרה המשך כאב בטן בוץ בכיס מרה סרטן כיס המרה תפקיד כיס המרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) כאבי בטן השתלת כיס מרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה כיס מרה ניתוח בכיס המרה אולטרסאונד בטן ספורט כיס מרה אבנים טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים בכיס המרה בהריון אלכוהול כאבים ברום הבטן אבן בכיס מרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב התקף כיס מרה אבנים בדרכי מרה תזונה לאחר ניתוח כיס מרה אבנים בכיס המרה סימפטומים כאבים בבטן כיס מרה וספורט החלמה לאחר ניתוח כיס מרה כאבים מתחת לצלעות ימין שלום ד"ר פוליפים בכיס המרה ניתוח לכריתת כיס מרה פוליפים בכיס מרה נוזל מרה אחרי ניתוח כיס מרה תזונה הוצאת כיס המרה ניתוח כיס המרה בעיה בכיס המרה אבני מרה בהריון כיס מרה מכווץ תזונה אחרי ניתוח כיס מרה בכיס מרה כריתת מרה ואינסולין אבני כיס מרה פוליפ בכיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול