כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


12/09/2013

כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

שלום,
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח כריתת כיס מרה ותיקון בקע טבורי. בדו”ח הפתולוגי נאמר שהיו אבנים מרובות ודלקת חריפה בכיס המרה. החל מזמן קצר לאחר הניתוח אני סובלת מכאבים – לא כל הזמן- במותן ימין המקרינים לגב. בדיקת אולטרסאונד בטן יצאה תקינה. בבדיקות דם נמצא שישנה ירידה בטסיות הדם (128)ועליה מעטה בתפקודי הכבד (56). על הבדיקות חזרו בהפרש של שבועיים בבדחקה הראשןנה טסית הדם היו יותר גבוהות (157). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים אלה? הלילה בפעם הראשונה התעוררתי עם כאב. הכאבים “עולים ” לעיתים אל מתחת לחזה, כמו בזמן התקף כאבים של אבני מרה אבל הם אינם באותה העוצמה. תדירותם הולכת וגדלה. לעיתים אני גם מתעוררת בבוקר עם בחילות, סבלתי גם ממסר התקפי תשישות קשה. הופניתי עכשיו לבדיקת MRI. אני די מוטרדת, היות וחשבתי שבניתוח סיימתי עם כל התחושות המכבידות. אשמח לקבל תשובה לשאלותי. תודה!

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום

אם ההתקפים דומים להתקפים מהם סבלת לפני הניתוח צריך לבדוק אם אין לך אבן בצינור המרה. אבן כזו נוצרת בכיס המרה ועוברת לצינור המרה בזמן כלשהוא, לעיתים גם בזמן הניתוח.  כדי לאבחן מצב כזה יש לבצע בדיקת אולטרא-סאונד אנדוסקופי (EUS). בדיקת MRI יכולה גם לגלות ממצא כזה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אלכוהול תזונה לאחר ניתוח כיס מרה אולטרסאונד אבני כיס מרה דימום ניתוח בכיס המרה ניתוח להסרת כיס מרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב אבני מרה כריתת מרה ואינסולין ניתוח כריתת כיס המרה פוליפ בכיס מרה תזונה לאחר ניתוח אחרי ניתוח כיס מרה כיס המרה ניתוח לאחר ניתוח ניתוח כיס המרה בחילות אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל אחרי כריתת כיס מרה אבן בכיס מרה בהריון הסרת כיס המרה תפקידו של כיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים בכיס מרה בלי כיס מרה דלקת בלבלב כיס מרה מכווץ אבנים בכיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה הסרת כיס מרה כיס מרה אבנים הוצאת אבנים מכיס המרה כאבים בבטן עליונה אבנים בכיס המרה ובכליות כאבים בכיס המרה ד"ר שמואל אביטל כריתת כיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה אבנים בכיס המרה מה לאכול בטן עליונה חזה תחתון בכיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה בוץ בכיס המרה חודש לאחר ניתוח ובנוסף הוצאת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה כיס מרה ניתוח לכריתת כיס מרה