כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


12/09/2013

כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

שלום,
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח כריתת כיס מרה ותיקון בקע טבורי. בדו”ח הפתולוגי נאמר שהיו אבנים מרובות ודלקת חריפה בכיס המרה. החל מזמן קצר לאחר הניתוח אני סובלת מכאבים – לא כל הזמן- במותן ימין המקרינים לגב. בדיקת אולטרסאונד בטן יצאה תקינה. בבדיקות דם נמצא שישנה ירידה בטסיות הדם (128)ועליה מעטה בתפקודי הכבד (56). על הבדיקות חזרו בהפרש של שבועיים בבדחקה הראשןנה טסית הדם היו יותר גבוהות (157). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים אלה? הלילה בפעם הראשונה התעוררתי עם כאב. הכאבים “עולים ” לעיתים אל מתחת לחזה, כמו בזמן התקף כאבים של אבני מרה אבל הם אינם באותה העוצמה. תדירותם הולכת וגדלה. לעיתים אני גם מתעוררת בבוקר עם בחילות, סבלתי גם ממסר התקפי תשישות קשה. הופניתי עכשיו לבדיקת MRI. אני די מוטרדת, היות וחשבתי שבניתוח סיימתי עם כל התחושות המכבידות. אשמח לקבל תשובה לשאלותי. תודה!

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום

אם ההתקפים דומים להתקפים מהם סבלת לפני הניתוח צריך לבדוק אם אין לך אבן בצינור המרה. אבן כזו נוצרת בכיס המרה ועוברת לצינור המרה בזמן כלשהוא, לעיתים גם בזמן הניתוח.  כדי לאבחן מצב כזה יש לבצע בדיקת אולטרא-סאונד אנדוסקופי (EUS). בדיקת MRI יכולה גם לגלות ממצא כזה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

ניתוח להסרת כיס המרה לאחר ניתוח כיס המרה.. ניתוח להוצאת כיס המרה דלקת בלבלב ניתוח כיס מרה תופעות לוואי אבן בכיס מרה בהריון אבנים בדרכי מרה ניתוח כריתת כיס מרה ניתוח בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה דרכי מרה אינן מורחבות תפקיד כיס המרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) כיס המרה ניתוח הסרת כיס מרה שלום כיס המרה ניתוח תזונה אחרי ניתוח כיס מרה ניתוח לכריתת כיס מרה כאבי בטן כרוניים נוזל מרה התקף כיס מרה בכיס מרה לאחר ניתוח כיס מרה כיס מרה אבנים כאבי בטן אבנים בכיס המרה בהריון בדיקה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה סימפטומים אבנים בכיס המרה ניתוח להוצאת כיס מרה ניתוח הוצאת כיס מרה כיס מרה בהריון בחילות אבני מרה כריתת כיס המרה כאבים בבטן בקע מפשעתי כיס מרה מכווץ בלי כיס מרה דלקת קלה בלבלב הוצאת אבנים מכיס המרה כאבים ברום הבטן דימום ניתוח להסרת כיס מרה כאבים בכיס המרה כיס מרה ניתוח כיס המרה