כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


12/09/2013

כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

שלום,
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח כריתת כיס מרה ותיקון בקע טבורי. בדו”ח הפתולוגי נאמר שהיו אבנים מרובות ודלקת חריפה בכיס המרה. החל מזמן קצר לאחר הניתוח אני סובלת מכאבים – לא כל הזמן- במותן ימין המקרינים לגב. בדיקת אולטרסאונד בטן יצאה תקינה. בבדיקות דם נמצא שישנה ירידה בטסיות הדם (128)ועליה מעטה בתפקודי הכבד (56). על הבדיקות חזרו בהפרש של שבועיים בבדחקה הראשןנה טסית הדם היו יותר גבוהות (157). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים אלה? הלילה בפעם הראשונה התעוררתי עם כאב. הכאבים “עולים ” לעיתים אל מתחת לחזה, כמו בזמן התקף כאבים של אבני מרה אבל הם אינם באותה העוצמה. תדירותם הולכת וגדלה. לעיתים אני גם מתעוררת בבוקר עם בחילות, סבלתי גם ממסר התקפי תשישות קשה. הופניתי עכשיו לבדיקת MRI. אני די מוטרדת, היות וחשבתי שבניתוח סיימתי עם כל התחושות המכבידות. אשמח לקבל תשובה לשאלותי. תודה!

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום

אם ההתקפים דומים להתקפים מהם סבלת לפני הניתוח צריך לבדוק אם אין לך אבן בצינור המרה. אבן כזו נוצרת בכיס המרה ועוברת לצינור המרה בזמן כלשהוא, לעיתים גם בזמן הניתוח.  כדי לאבחן מצב כזה יש לבצע בדיקת אולטרא-סאונד אנדוסקופי (EUS). בדיקת MRI יכולה גם לגלות ממצא כזה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס המרה בהיריון לאחר ניתוח להסרת כיס מרה אבנים בהריון ניתוח בכיס המרה השתלת כיס מרה ניתוח הסרת כיס מרה שלשולים תזונה לאחר ניתוח כיס מרה נוזל מרה אבנים בכיס מרה כאבי גב חודש לאחר ניתוח הוצאת כיס מרה כאבים לאחר כריתת כיס מרה תפקידו של כיס המרה ניתוח הוצאת כיס מרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה שאלה דלקת בכיס מרה צינור המרה הסרת כיס המרה אבנים בכיס המרה ניתוח המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) תזונה במצב של אבנים בכיס מרה סרטן כיס המרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב כיס מרה מכווץ עם אבנים ניתוח לכריתת כיס המרה אבני מרה כאבים ברום הבטן כאבים מתחת לצלעות ימין תפקיד כיס המרה כיס מרה וספורט ניתוח להוצאת כיס מרה ניתוח אבן בכיס המרה אחרי ניתוח כיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה ניתוח כיס המרה אבנים בכיס המרה ובכליות ניתוח כריתת כיס מרה התקף כיס מרה פוליפים בכיס המרה כיס מרה אבנים פוליפ בכיס המרה תזונה לאחר כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה טיפול תזונה ניתוח כריתת כיס המרה אבנים בכיס המרה סימפטומים