כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


12/09/2013

כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

שלום,
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח כריתת כיס מרה ותיקון בקע טבורי. בדו”ח הפתולוגי נאמר שהיו אבנים מרובות ודלקת חריפה בכיס המרה. החל מזמן קצר לאחר הניתוח אני סובלת מכאבים – לא כל הזמן- במותן ימין המקרינים לגב. בדיקת אולטרסאונד בטן יצאה תקינה. בבדיקות דם נמצא שישנה ירידה בטסיות הדם (128)ועליה מעטה בתפקודי הכבד (56). על הבדיקות חזרו בהפרש של שבועיים בבדחקה הראשןנה טסית הדם היו יותר גבוהות (157). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים אלה? הלילה בפעם הראשונה התעוררתי עם כאב. הכאבים “עולים ” לעיתים אל מתחת לחזה, כמו בזמן התקף כאבים של אבני מרה אבל הם אינם באותה העוצמה. תדירותם הולכת וגדלה. לעיתים אני גם מתעוררת בבוקר עם בחילות, סבלתי גם ממסר התקפי תשישות קשה. הופניתי עכשיו לבדיקת MRI. אני די מוטרדת, היות וחשבתי שבניתוח סיימתי עם כל התחושות המכבידות. אשמח לקבל תשובה לשאלותי. תודה!

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום

אם ההתקפים דומים להתקפים מהם סבלת לפני הניתוח צריך לבדוק אם אין לך אבן בצינור המרה. אבן כזו נוצרת בכיס המרה ועוברת לצינור המרה בזמן כלשהוא, לעיתים גם בזמן הניתוח.  כדי לאבחן מצב כזה יש לבצע בדיקת אולטרא-סאונד אנדוסקופי (EUS). בדיקת MRI יכולה גם לגלות ממצא כזה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

ניתוח כיס מרה תופעות לוואי בחילות ספורט כריתת מרה ואינסולין אבנים כריתה של כיס המרה כריתת כיס מרה לאחר כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה בהיריון פוליפ בכיס המרה mri אבנים בהריון כיס מרה מכווץ כאבים בצד ימין אבן בכיס המרה אחרי כריתת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס מרה הוצאת כיס מרה הסרת כיס מרה לאחר ניתוח המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) כאבים מתחת לצלעות ימין פוליפים בכיס מרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל נוזל מרה ניתוח בכיס המרה תפקיד כיס המרה הסרת כיס המרה טיפול באבנים בכיס המרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב חודש לאחר ניתוח שלשולים סימפטומים של אבנים בכיס מרה תזונה לאחר ניתוח כיס המרה אבנים דלקת בכיס המרה בוץ בכיס מרה אבנים קטנות בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה ובנוסף דרכי מרה אינן מורחבות ד"ר שמואל אביטל החלמה לאחר ניתוח כיס מרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה לאחר ניתוח כיס המרה.. ניתוח להסרת כיס המרה דלקת בלבלב אולטרסאונד אבנים בכיס המרה מה לאכול ניתוח הוצאת כיס מרה