כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה


12/09/2013

כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

שלום,
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח כריתת כיס מרה ותיקון בקע טבורי. בדו”ח הפתולוגי נאמר שהיו אבנים מרובות ודלקת חריפה בכיס המרה. החל מזמן קצר לאחר הניתוח אני סובלת מכאבים – לא כל הזמן- במותן ימין המקרינים לגב. בדיקת אולטרסאונד בטן יצאה תקינה. בבדיקות דם נמצא שישנה ירידה בטסיות הדם (128)ועליה מעטה בתפקודי הכבד (56). על הבדיקות חזרו בהפרש של שבועיים בבדחקה הראשןנה טסית הדם היו יותר גבוהות (157). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים אלה? הלילה בפעם הראשונה התעוררתי עם כאב. הכאבים “עולים ” לעיתים אל מתחת לחזה, כמו בזמן התקף כאבים של אבני מרה אבל הם אינם באותה העוצמה. תדירותם הולכת וגדלה. לעיתים אני גם מתעוררת בבוקר עם בחילות, סבלתי גם ממסר התקפי תשישות קשה. הופניתי עכשיו לבדיקת MRI. אני די מוטרדת, היות וחשבתי שבניתוח סיימתי עם כל התחושות המכבידות. אשמח לקבל תשובה לשאלותי. תודה!

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום

אם ההתקפים דומים להתקפים מהם סבלת לפני הניתוח צריך לבדוק אם אין לך אבן בצינור המרה. אבן כזו נוצרת בכיס המרה ועוברת לצינור המרה בזמן כלשהוא, לעיתים גם בזמן הניתוח.  כדי לאבחן מצב כזה יש לבצע בדיקת אולטרא-סאונד אנדוסקופי (EUS). בדיקת MRI יכולה גם לגלות ממצא כזה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: כאבים במותן ימין לאחר כריתת כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כאבים מתחת לצלעות ימין דלקת קלה בלבלב אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל ניתוח בכיס המרה אבני מרה בהריון בכיס מרה כיס מרה וספורט בוץ בכיס מרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה אבנים בכיס המרה טיפול כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה אבני כיס מרה אבנים בכיס המרה בהיריון שלום ד"ר ובנוסף דרכי מרה אינן מורחבות ניתוח אבן בכיס המרה ניתוח להוצאת כיס מרה שלום ניתוח להסרת כיס המרה כאבים ברום הבטן אבנים בדרכי המרה ניתוח להוצאת כיס המרה שאלה תזונה תפקידו של כיס המרה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה בטן עליונה חזה תחתון כיס המרה ניתוח אולטרסאונד בטן אבנים קטנות בכיס המרה כריתה של כיס המרה אבן בכיס מרה בהריון המשך כאב בטן אבנים בכיס המרה סימפטומים אבן בכיס מרה בדיקה לאחר ניתוח להסרת כיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים ניתוח כריתת כיס המרה לאחר ניתוח כאבים בצד ימין ניתוח הוצאת כיס מרה אבנים בכיס המרה הוצאת אבנים מכיס המרה כיס מרה בהריון ניתוח כיס המרה תפקיד כיס המרה נוזל מרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה