כאבים בבטן


בהמשך העמוד 14 שאלות גולשים בנושא: כאבים בבטן

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

14 שאלות גולשים בנושא » כאבים בבטן


30/07/2014

כאבים בבטן

יש לי כבר 3 ימים כאבים בבטן ממש חזקים כמו צירים.ואני לא בהריון. ושמתי לב ביממה האחרונה שזה בעיקר לאחר האוכל. הרופאה נתנה לי כדורים להרגעת כאבי בטן וזה לא עוזר לי. האם זה יכול להיות אבנים בכיס המרה?

ד"ר שמואל אביטל

בהחלט אפשרי. ממליץ על ביצוע אולטראסאונד.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
30/05/2013

כיס המרה

שלום, רציתי לדעת האם בגיל 16.5 יכול גם להיות אבנים בכיס המרה, משום שלבת שלי כבר יותר מ- חצי שנה יש כאבים בבטן באיזור הימני ( די קרוב לטבור )??
ואם זה לא אבנים או דלקת אז מה זה יכול להית??

ד"ר רפאל אלון

לשרית,

ייתכנו אבנים בכיס מרה גם בגיל צעיר ואפילו אצל ילדים אם כי אינו מצב שכיח. הבת שלך צריכה להבדק כדי לאבחן את סיבת הכאבים מהם היא סובלת.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
26/05/2013

אבנים בכיס המרה

אני חושב שיש לי אבנים בכיס המרה אבל בדיקות הדם שלי תקינות.
האם עדיין יכולות להיות אבנים בכיס המרה למרות שהרופאים מתעקשים שהכל תקין?
אני סובל מהתקפים חזקים של כאבים בבטן ואחרי מחקר לא קטן אני משער שזה אבנים בכיס המרה.

ד"ר רפאל אלון

ליואל שלום

בדיקות דם אינן מגלות אבנים בכיס המרה. כדי לאבחן נוכחות אבנים יש צורך בבדיקת אולטרא-סאונד של כיס המרה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
13/05/2013

כאבי בטן בגלל אבני מרה

אני מטופלת כבר כמה חודשים במרפאת גסטרו עקב כאבים בבטן, בעיקר בבטן העליונה בצד ימין. עשיתי בדיקת אולטרסאונד לפני 8 חודשים והיא יצאה תקינה. עברתי כל בדיקה אפשרית ולא מצאו מה המקור לכאבי הבטן שלי. יכול להיות שיש לי אבנים בכיס המרה אבל לא ראו אותם באולטרסאונד? כמה זמן לוקח לאבני מרה להתפתח?

admin

הילה,

אבנים בכיס מרה מתפתחות לאורך זמן ממושך. ברוב המקרים בדיקת אולטרא-סאונד צריכה לגלות את האבנים, אם ישנן. יש מקרים חריגים בהם יש אבנים זעירות או גבישים במרה היכולים לגרום להתקפים. עלייך לפנות לבדיקת רופא אשר ינסה להשלים הבירור לפי אופי הכאב שאת מתארת.


בברכה,
צוות האתר
05/05/2013

אבנים בכיס מרה

עשיתי אולטראסאונד בטן והתגלו אבנים בכיס מרה. לאחרונה החלו אצלי כאבים בבטן ימנית עליונה המקרינים לגב וליד ימין, כאב לוחץ ומעיק. ביומיים האחרונים הכאב ממש החמיר ונמשך רוב שעות היום. לאיזה רופא עלי לפנות והאם זה מצריך טיפול מיידי?
תודה

ד"ר רפאל אלון

לדנה

ייתכן והכאבים שלך נגרמים בשל אבני כיס מרה. פני לבדיקת כירורג בהקדם


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
04/05/2013

כיס מרא נפוח

כבר שנה שאני סובלת מכאבים בבטן למעלה. אחרי בדיקות הרופא אמר שיש לי כיס מרא מאוד נפוח אבל אין אבנים בכיס מרא. מה יכול להיות הסיבה לכיס מרא נפוח? יכול להיות שהרופא פספס אבן בכיס המרא? אולי היא קטנה מדי כדי שיראו אותה בבדיקות? תודה רבה

admin

יוליה שלום,

האפשרות שאת מעלה היא מאד סבירה. כדאי לחזור על בדיקת US קפדנית בנסיון להדגים אבן 


בברכה,
צוות האתר
04/05/2013

כאבים אחרי הורדת כיס מרה

שלום שמי חגית אני בת 36 אחרי ניתוח להסרת כיס מרה שהתגלו בו אבנים, אחר הניתוח סבלתי מספר ימים מכאבים בכתף בצד ימין האם זה קשור לניתוח? ואני עדיין מרגישה כאבים בבטן ובחזה כמו קודם, האם זה אמור לעבור אחרי ההחלמה מהניתוח? בגלל שזה עדיין טרי? או שלא קשור כלל לניתוח ויש בעיה אחרת שצריך לבדוק?

admin

לחגית,

אחרי ניתוח לפרוסקופי יכולים להיות כאבים בכתף-זה בעקבות ניפוח חלל הבטן עם גז בזמן הניתוח. הכאבים האחרים הם כנראה חלק מתהליך ההחלמה . אם הכאבים לא יעברו פני לבדיקה אצל המנתח


בברכה,
צוות האתר
30/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

לאחרונה אני לא מצליחה לאכול שום דבר שומני. למשל ניסיתי לאכול חתיכת צ’יפס קטנה והתקפלתי מכאבים בבטן העליונה במשך שעות. רוב הפעמים זה גם מלווה בבחילות והקאות. זה מתחיל בערך שעה אחרי האוכל ולא נפסק עד שאני לא לוקחת כמה משככי כאבים. אמא שלי ואחותי הבכורה סבלו מאבנים מכיס המרה ולפי הסיפורים שלהן, נראה לי שגם אני. האם אני צודקת?

ד"ר רפאל אלון

למיגל

תיאור הכאב שלך מתאים מאד להתקפים הנגרמים ע"י אבנים בכיס המרה. יש צורך לבצע בדיקת אולטרא-סאונד לאישור האבחנה. אם הבדיקה תדגים אבנים מומלץ לעבור ניתוח להסרת כיס המרה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
22/04/2013

אבנים בכיס מרה ולא התרחבות כליות

ד״ר שלום רב,
אני בהריון 3 בשבוע 15, היום נודע לי כי יש לי אבנים בכיס מרה.
לפני כשבוע אושפזתי בשבל כאבים בבטן התחתונה עם הקרנה לגב. בבית חולים חשדו כי מדובר בהתרחבות כליות ( בהריונות קודמים סבלתי מזה) ושלחו אותי לאולטרסנד כליות.
שם נודע לי שיש לי אבנים בכיס המרה ולעומת זאת הכליות בסדר גמור.
חשוב לציין שאני מטופלת בפפברין מאז האשפוז ככה שאני פחות סובלת.
האם לדעתך מצב זה יצריך ממני שמירת הריון?

תודה, שמרית.

ד"ר רפאל אלון

לשמרית

ההחלטה על "שמירת הריון" היא של הרופא הגניקולוג המלווה את ההריון. ממצא של אבני כיס מרה אינו סיבה לצעד כזה. בכלל לא ברור אם האבנים שלך גורמות לאיזושהיא הפרעה. אם כן יש מקום לניתוח להסרת כיס המרה בניתוח.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
17/02/2013

אבנים בכיס המרה בהיריון

שלום רב,
אני בת 30 בהריון שבוע 24, לפני כחודש התחלתי לחוש בכאבים בבטן העליונה לאחר האוכל, במהלך החודש האחרון הכאבים התגברו בעוצמתם ובתדירותם בכל שעות היממה. עברתי us בבטן העליונה שיצא תקין (כיס מרה ללא אבנים)וגם בדיקות דם(תפקודי כבד) יצאו תקינות. לאחר התייעצות עם רופא הנשים ומומחה האולטרה- סאונד הבנתי שלעיתים יש אבנים שלא מתגלות בבדיקה, האם זה אכן הגיוני? התסמינים, והמיקום המדויק מעידים אכן על בעיה בכיס המרה, אילו בדיקות נוספות אפשרצריך לעשות?
במידה ואלו לא אבנים אילו כיוונים עוד רצוי לבדוק?

ד"ר רפאל אלון

לסיון

בדיקת על-קול (אולטרא-סאונד) היא בעלת דיוק רב מאד באבחון אבנים בכיס המרה. כאשר היא שלילית רוב הסיכויים שאין מדובר באבנים. אם יש חשד לאבנים זעירות/גבישים ניתן לבצע בדיקת על-קול אנדוסקופית. הייתי מצפה לאיזו שהיא הפרעה בתפקודי הכבד. רצוי להתייעץ עם כירורג ועם גסטרואנטרולוג


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
06/01/2013

אבנים בכיס מרה

ד”ר אלון,
אני סובלת מתופעה של אבנים בכיס המרה מזה שלוש שנים.
אני נמצאת כעת בהריון והכאבים החריפו מאוד.
האם ישנה תרופה ספציפית שמתאימה לכאבים שנובעים מתופעה זו של אבנים בכיס מרה?
האם יש לקחת תרופות רגילות כמו אקמול, לטיפול?
יש לציין שאני סובלת בעיקר מכאבים בחזה, כאבים בבטן העליונה וכו’.
האם אכן מומלץ לטפל באבני מרה רק אחרי הלידה? ראיתי שברוב המקומות זה מה שממליצים לטיפול באותן אבנים בכיס המרה.

תודה.

ד"ר רפאל אלון

לריקי שלום

הטיפול היעיל והמקובל לבעייתך הוא ניתוח לכריתת כיס המרה. לא כתבת באיזה שבוע של ההריון את נמצאית. אם יש לך התקפים וכאבים ניתן לבצע הניתוח גם בזמן הריון תוך מעקב וניטור מצב העובר. יש אמנם סיכון מסוים להריון אך הוא לא רב והוא תלוי בגיל ההריון. ניתן לקחת תרופות לשיכוך כאבים בהתייעצות עם רופא הנשים כדי להמנע מתרופה העלולה לפגוע בהתפתחות העובר.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
26/10/2012

כאבים בבטן

אני שנתיים וחצי לאחר ניתוח כיס מרה לפני יומיים החלו להופיע שוב כאבים בבטן צד ימין מתחת לחזה מקרין לצלעות ולגב יחד עם צרבות. האם יש קשר לניתוח או לאבנים חדשות?

admin

לאחר ניתוח לכריתת כיס המרה לא אמורות להיווצר אבנים חדשות מפני ש"בית החרושת" של האבנים הוא כיס המרה שנכרת בניתוח. תופעת הצרבת מחשידה שמדובר במחלה עם הפרשת יתר של חומצה בקיבה. פני/ה לבדיקת כירורג.


בברכה,
צוות האתר
26/10/2012

לאחר ניתוח כיס מרה

אני שנתיים וחצי לאחר ניתוח כיס מרה לפני יומיים החלו להופיע שוב כאבים בבטן צד ימין מתחת לחזה מקרין לצלעות ולגב יחד עם צרבות. האם יש קשר לניתוח או לאבנים חדשות?

admin

לאחר ניתוח כריתת כיס המרה לא אמורות להיווצר אבנים חדשות מכיוון ש"בית החרושת" לאבנים הוא כיס המרה שנכרת בניתוח. התלונה של צרבת מעלה חשד שמדובר במחלה בה יש הפרשת יתר של חומצת קיבה ואין לה קשר לניתוח. פני/ה לבדיקת כירורג.


בברכה,
צוות האתר
09/10/2012

אבנים בכיס מרה

עברתי ניתוח לכרית כיס מרה לפני שנתיים. כרגע אני עדיין סובל משלשולים ומכאבים בבטן העליונה.
מה יכולה להיות הסיבה לכך והאם יש טיפול לנושא.
חשוב לציין שאני גם סובל מלחץ דם גבוה.

liorarnan

שלום רב,

אם עברת ניתוח לכריתת כיס המרה, אזי בטוח שהבעיה אינה נובעת מאבנים בכיס המרה, היות שאין כיס כזה.
עליך לעבור בדיקות מקיפות ע"י רופא, על מנת לאבחן כהלכה את הנושא.
לא נראה שיש קשר ללחץ דם גבוה אולם כדאי להזכיר זאת לרופא שמבצע את הבדיקות.


בברכה,
צוות האתר.


שאלות נוספות בנושא: כאבים בבטן

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס המרה ניתוח ניתוח כיס מרה תופעות לוואי ניתוח לכריתת כיס המרה בדיקה כאבים בבטן עליונה כיס מרה בהריון ניתוח לכריתת כיס מרה חודש לאחר ניתוח התקף כיס מרה כאבים מתחת לצלעות ימין החלמה לאחר ניתוח כיס מרה אבנים בכיס המרה בהריון סימפטומים של אבנים בכיס מרה כאבים ברום הבטן כאבי גב תזונה לאחר כריתת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס מרה תזונה לאחר ניתוח כיס מרה שלום ד"ר ניתוח אבן בכיס המרה אבנים בכיס המרה סימפטומים כאבי בטן כרוניים אחרי ניתוח כיס מרה אבנים בדרכי המרה נוזל מרה כיס מרה אבנים ובנוסף אבנים בכיס המרה בהיריון ניתוח הסרת כיס מרה mrsp שלשולים ניתוח להסרת כיס מרה אבן בכיס מרה ניתוח בכיס המרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב הוצאת אבנים מכיס המרה בעיה בכיס המרה פוליפ בכיס המרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) אבנים בהריון שלום דלקת בלבלב כאבי בטן בוץ בכיס מרה דלקת בכיס המרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה ניתוח הוצאת כיס מרה הסרת כיס מרה בחילות אבני מרה בהריון