טיפול אבני כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: טיפול אבני כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » טיפול אבני כיס מרה


15/08/2013

טיפול אבני כיס מרה

שלום ד”ר,
בחודש האחרון חוויתי 4 התקפים קצרים של כאב מתחת לצלעות צד ימין שנמשכו כ 30 דקות ונוסף חזק לשעתיים וחצי. בבדיקת אולטרסאונד : כיס מרה-בגודל רגיל עם אבנים בגודל עד 10 מ”מ בקרקעיתו. דרכי מרה-אינו מורחבות, כבד- אינו מוגדל,המרקם שומני.
1. מה חוות דעתך המלצתך? אם ניתוח – כמה דחוף? מה בינתיים מבחינת תזונה ומשככי כאב להתקף (נורופן לא השפיע כלל) והאם קפיצות יעזרו להוזיז את האבן שחוסמת בהתקף?
2. מה המשמעות שהאבנים בקרקעית? האם הכאבים יכולי לחלוף?
3. ראיתי באינטרנט רופאים טבעונים עם פרוטוקולים או תרופות טבעיות ותזונה המבטיחות לפרק את האבנים כך שייפלטו עצמאית,ואף אבנים גדולות. טוענים שבאוטראסאונד שלאחר מכן, לא הודגמו אבנים. מה נסיונך/דעתך על כך והאם כדאי לנסות לפני ניתוח או שזה לא ממשי?
4. ראיתי בנוסף טענה שחסרון כיס המרה יכול לגרום להפרעות תמידיות בבטן ובעיכול וכן סיכוי מוגבר לגידולים במערכת העיכול.האם יש בכך מן האמת?
5. האם/איך הגוף מפצה על תפקידי כיס מרה באגירה וריכוז המרה? מצטער על האריכות. תודה רבה

ד"ר רפאל אלון

יהודה

לא מוכרים לי טיפולים יעילים להמסת אבנים בכיס המרה. אני גם לא ממליץ על קפיצות כדי להזיז את האבנים.. אם האבנים הן מקור ההתקפים ממלץ ניתוח להסרת כיס המרה. לניתוח אין תופעות לוואי של הפרעה כזו או אחרת בעיכול. לאחר הניתוח המרה מתנקזת בצורה חופשית אל התריסריון ומשם למעי הדק ללא צורך במנגנון פיצוי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: טיפול אבני כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כאבי בטן כרוניים שלשולים החלמה לאחר ניתוח כיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים אבנים בכיס מרה mri דלקת קלה בלבלב אבני מרה סרטן כיס המרה שלום אבנים בדרכי המרה אבן בכיס המרה כיס מרה מכווץ אבנים קטנות בכיס המרה בחילות ניתוח אבן בכיס המרה תפקידו של כיס המרה אחרי ניתוח כיס מרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב ניתוח כריתת כיס מרה תזונה דלקת בכיס מרה הוצאת אבנים מכיס המרה בעיה בכיס המרה שאלה כיס מרה וספורט פוליפים בכיס מרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל סימפטומים של אבנים בכיס מרה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח כיס מרה תופעות לוואי ניתוח להוצאת כיס מרה חשד לאבנים בכיס המרה אבן בכיס מרה בהריון תזונה במצב של אבנים בכיס מרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) בכיס מרה אבנים בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה דלקת בכיס המרה פוליפ בכיס מרה בדיקה לאחר ניתוח להסרת כיס מרה דלקת בלבלב כאבי בטן לאחר כריתת כיס מרה בוץ בכיס מרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה אבני כיס מרה כיס המרה אבנים