טיפול אבני כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: טיפול אבני כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » טיפול אבני כיס מרה


15/08/2013

טיפול אבני כיס מרה

שלום ד”ר,
בחודש האחרון חוויתי 4 התקפים קצרים של כאב מתחת לצלעות צד ימין שנמשכו כ 30 דקות ונוסף חזק לשעתיים וחצי. בבדיקת אולטרסאונד : כיס מרה-בגודל רגיל עם אבנים בגודל עד 10 מ”מ בקרקעיתו. דרכי מרה-אינו מורחבות, כבד- אינו מוגדל,המרקם שומני.
1. מה חוות דעתך המלצתך? אם ניתוח – כמה דחוף? מה בינתיים מבחינת תזונה ומשככי כאב להתקף (נורופן לא השפיע כלל) והאם קפיצות יעזרו להוזיז את האבן שחוסמת בהתקף?
2. מה המשמעות שהאבנים בקרקעית? האם הכאבים יכולי לחלוף?
3. ראיתי באינטרנט רופאים טבעונים עם פרוטוקולים או תרופות טבעיות ותזונה המבטיחות לפרק את האבנים כך שייפלטו עצמאית,ואף אבנים גדולות. טוענים שבאוטראסאונד שלאחר מכן, לא הודגמו אבנים. מה נסיונך/דעתך על כך והאם כדאי לנסות לפני ניתוח או שזה לא ממשי?
4. ראיתי בנוסף טענה שחסרון כיס המרה יכול לגרום להפרעות תמידיות בבטן ובעיכול וכן סיכוי מוגבר לגידולים במערכת העיכול.האם יש בכך מן האמת?
5. האם/איך הגוף מפצה על תפקידי כיס מרה באגירה וריכוז המרה? מצטער על האריכות. תודה רבה

ד"ר רפאל אלון

יהודה

לא מוכרים לי טיפולים יעילים להמסת אבנים בכיס המרה. אני גם לא ממליץ על קפיצות כדי להזיז את האבנים.. אם האבנים הן מקור ההתקפים ממלץ ניתוח להסרת כיס המרה. לניתוח אין תופעות לוואי של הפרעה כזו או אחרת בעיכול. לאחר הניתוח המרה מתנקזת בצורה חופשית אל התריסריון ומשם למעי הדק ללא צורך במנגנון פיצוי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: טיפול אבני כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כאבים ברום הבטן אבן בכיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול תזונה לאחר כריתת כיס מרה ניתוח הוצאת כיס מרה ניתוח כריתת כיס המרה לאחר כריתת כיס מרה ercp פוליפ בכיס מרה כיס מרה בהריון אחרי כריתת כיס מרה שלום ד"ר כיס המרה ניתוח לכריתת כיס מרה בוץ בכיס המרה החלמה מניתוח כיס מרה דלקת בכיס המרה ניתוח כיס מרה בטן עליונה חזה תחתון אולטרסאונד בטן אולטרסאונד כיס מרה וספורט תזונה לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח להוצאת כיס מרה טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה השתלת כיס מרה תפקידו של כיס המרה שאלה ד"ר שמואל אביטל אבנים בכיס המרה ניתוח אבנים במרה ניתוח בכיס המרה לאחר ניתוח כיס המרה.. נוזל מרה דרכי המרה סרטן כיס המרה דרכי מרה אינן מורחבות ניתוח הסרת כיס מרה אבנים בהריון בלי כיס מרה אבנים בכיס המרה סימפטומים ניתוח כיס מרה תופעות לוואי mri המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) אבנים בדרכי המרה דלקת בלבלב כיס מרה מכווץ אבני מרה אבני מרה בהריון