טיפול אבני כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: טיפול אבני כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » טיפול אבני כיס מרה


15/08/2013

טיפול אבני כיס מרה

שלום ד”ר,
בחודש האחרון חוויתי 4 התקפים קצרים של כאב מתחת לצלעות צד ימין שנמשכו כ 30 דקות ונוסף חזק לשעתיים וחצי. בבדיקת אולטרסאונד : כיס מרה-בגודל רגיל עם אבנים בגודל עד 10 מ”מ בקרקעיתו. דרכי מרה-אינו מורחבות, כבד- אינו מוגדל,המרקם שומני.
1. מה חוות דעתך המלצתך? אם ניתוח – כמה דחוף? מה בינתיים מבחינת תזונה ומשככי כאב להתקף (נורופן לא השפיע כלל) והאם קפיצות יעזרו להוזיז את האבן שחוסמת בהתקף?
2. מה המשמעות שהאבנים בקרקעית? האם הכאבים יכולי לחלוף?
3. ראיתי באינטרנט רופאים טבעונים עם פרוטוקולים או תרופות טבעיות ותזונה המבטיחות לפרק את האבנים כך שייפלטו עצמאית,ואף אבנים גדולות. טוענים שבאוטראסאונד שלאחר מכן, לא הודגמו אבנים. מה נסיונך/דעתך על כך והאם כדאי לנסות לפני ניתוח או שזה לא ממשי?
4. ראיתי בנוסף טענה שחסרון כיס המרה יכול לגרום להפרעות תמידיות בבטן ובעיכול וכן סיכוי מוגבר לגידולים במערכת העיכול.האם יש בכך מן האמת?
5. האם/איך הגוף מפצה על תפקידי כיס מרה באגירה וריכוז המרה? מצטער על האריכות. תודה רבה

ד"ר רפאל אלון

יהודה

לא מוכרים לי טיפולים יעילים להמסת אבנים בכיס המרה. אני גם לא ממליץ על קפיצות כדי להזיז את האבנים.. אם האבנים הן מקור ההתקפים ממלץ ניתוח להסרת כיס המרה. לניתוח אין תופעות לוואי של הפרעה כזו או אחרת בעיכול. לאחר הניתוח המרה מתנקזת בצורה חופשית אל התריסריון ומשם למעי הדק ללא צורך במנגנון פיצוי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: טיפול אבני כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) ניתוח לכריתת כיס מרה שלשולים בחילות התקף כיס מרה דלקת בכיס מרה בלי כיס מרה לאחר ניתוח להסרת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה אבן בכיס מרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה כיס מרה מכווץ ד"ר שמואל אביטל אבן בכיס מרה בהריון כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה סרטן כיס המרה ספורט אחרי כריתת כיס מרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה כיס המרה אבנים דלקת בלבלב ניתוח בקע דימום אבנים בכיס מרה בהריון כריתת כיס מרה אלכוהול לאחר כריתת כיס מרה דרכי המרה אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה ובכליות ובנוסף אולטרסאונד אבן בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה בעיה בכיס המרה צינור המרה כאבים מתחת לצלעות ימין לאחר ניתוח כיס המרה.. תפקיד כיס המרה אבנים בכיס המרה בהריון שאלה דרכי מרה אינן מורחבות פוליפים בכיס המרה בכיס מרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב טיפול באבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אחרי ניתוח כיס מרה