טיפול אבני כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: טיפול אבני כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » טיפול אבני כיס מרה


15/08/2013

טיפול אבני כיס מרה

שלום ד”ר,
בחודש האחרון חוויתי 4 התקפים קצרים של כאב מתחת לצלעות צד ימין שנמשכו כ 30 דקות ונוסף חזק לשעתיים וחצי. בבדיקת אולטרסאונד : כיס מרה-בגודל רגיל עם אבנים בגודל עד 10 מ”מ בקרקעיתו. דרכי מרה-אינו מורחבות, כבד- אינו מוגדל,המרקם שומני.
1. מה חוות דעתך המלצתך? אם ניתוח – כמה דחוף? מה בינתיים מבחינת תזונה ומשככי כאב להתקף (נורופן לא השפיע כלל) והאם קפיצות יעזרו להוזיז את האבן שחוסמת בהתקף?
2. מה המשמעות שהאבנים בקרקעית? האם הכאבים יכולי לחלוף?
3. ראיתי באינטרנט רופאים טבעונים עם פרוטוקולים או תרופות טבעיות ותזונה המבטיחות לפרק את האבנים כך שייפלטו עצמאית,ואף אבנים גדולות. טוענים שבאוטראסאונד שלאחר מכן, לא הודגמו אבנים. מה נסיונך/דעתך על כך והאם כדאי לנסות לפני ניתוח או שזה לא ממשי?
4. ראיתי בנוסף טענה שחסרון כיס המרה יכול לגרום להפרעות תמידיות בבטן ובעיכול וכן סיכוי מוגבר לגידולים במערכת העיכול.האם יש בכך מן האמת?
5. האם/איך הגוף מפצה על תפקידי כיס מרה באגירה וריכוז המרה? מצטער על האריכות. תודה רבה

ד"ר רפאל אלון

יהודה

לא מוכרים לי טיפולים יעילים להמסת אבנים בכיס המרה. אני גם לא ממליץ על קפיצות כדי להזיז את האבנים.. אם האבנים הן מקור ההתקפים ממלץ ניתוח להסרת כיס המרה. לניתוח אין תופעות לוואי של הפרעה כזו או אחרת בעיכול. לאחר הניתוח המרה מתנקזת בצורה חופשית אל התריסריון ומשם למעי הדק ללא צורך במנגנון פיצוי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: טיפול אבני כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בלי כיס מרה תפקידו של כיס המרה דרכי המרה ניתוח להסרת כיס מרה ניתוח הסרת כיס מרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה כאבים בבטן אבנים בכיס המרה ובכליות כאבים בבטן עליונה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים צינור המרה לאחר ניתוח כיס המרה.. הוצאת אבנים מכיס המרה החלמה מניתוח כיס מרה mrsp פוליפים בכיס מרה בחילות ניתוח הוצאת כיס מרה כאב לאחר ניתוח תזונה אחרי ניתוח כיס מרה כריתה של כיס המרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל כאבי בטן ניתוח כיס מרה אבני מרה פוליפ בכיס המרה בוץ בכיס מרה כאבים לאחר כריתת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה ניתוח כיס המרה אבני כיס מרה הסרת כיס מרה כאבים מתחת לצלעות ימין התקף כיס מרה ניתוח אבן בכיס המרה סרטן כיס המרה נוזל מרה אבנים בכיס המרה בהריון כאבי בטן כרוניים פוליפ בכיס מרה אבנים בכיס המרה ניתוח לאחר כריתת כיס מרה אבנים קטנות בכיס מרה שלשולים דרכי מרה אינן מורחבות אבנים בדרכי המרה ניתוח לכריתת כיס המרה בקע מפשעתי