טיפול אבני כיס מרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: טיפול אבני כיס מרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » טיפול אבני כיס מרה


15/08/2013

טיפול אבני כיס מרה

שלום ד”ר,
בחודש האחרון חוויתי 4 התקפים קצרים של כאב מתחת לצלעות צד ימין שנמשכו כ 30 דקות ונוסף חזק לשעתיים וחצי. בבדיקת אולטרסאונד : כיס מרה-בגודל רגיל עם אבנים בגודל עד 10 מ”מ בקרקעיתו. דרכי מרה-אינו מורחבות, כבד- אינו מוגדל,המרקם שומני.
1. מה חוות דעתך המלצתך? אם ניתוח – כמה דחוף? מה בינתיים מבחינת תזונה ומשככי כאב להתקף (נורופן לא השפיע כלל) והאם קפיצות יעזרו להוזיז את האבן שחוסמת בהתקף?
2. מה המשמעות שהאבנים בקרקעית? האם הכאבים יכולי לחלוף?
3. ראיתי באינטרנט רופאים טבעונים עם פרוטוקולים או תרופות טבעיות ותזונה המבטיחות לפרק את האבנים כך שייפלטו עצמאית,ואף אבנים גדולות. טוענים שבאוטראסאונד שלאחר מכן, לא הודגמו אבנים. מה נסיונך/דעתך על כך והאם כדאי לנסות לפני ניתוח או שזה לא ממשי?
4. ראיתי בנוסף טענה שחסרון כיס המרה יכול לגרום להפרעות תמידיות בבטן ובעיכול וכן סיכוי מוגבר לגידולים במערכת העיכול.האם יש בכך מן האמת?
5. האם/איך הגוף מפצה על תפקידי כיס מרה באגירה וריכוז המרה? מצטער על האריכות. תודה רבה

ד"ר רפאל אלון

יהודה

לא מוכרים לי טיפולים יעילים להמסת אבנים בכיס המרה. אני גם לא ממליץ על קפיצות כדי להזיז את האבנים.. אם האבנים הן מקור ההתקפים ממלץ ניתוח להסרת כיס המרה. לניתוח אין תופעות לוואי של הפרעה כזו או אחרת בעיכול. לאחר הניתוח המרה מתנקזת בצורה חופשית אל התריסריון ומשם למעי הדק ללא צורך במנגנון פיצוי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: טיפול אבני כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

תזונה אחרי ניתוח כיס מרה הסרת כיס מרה שלשולים כריתה של כיס המרה ercp ניתוח לכריתת כיס המרה אבנים במרה בטן עליונה חזה תחתון אבנים בהריון אבנים בכיס המרה ובכליות כאבים מתחת לצלעות ימין פוליפים בכיס מרה אבנים בדרכי המרה כאבים בצד ימין לאחר ניתוח כיס המרה.. כיס מרה בהריון כריתת כיס המרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה ניתוח הסרת כיס מרה לאחר ניתוח כיס מרה צינור המרה פוליפים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה כריתת מרה ואינסולין ניתוח כריתת כיס מרה פוליפ או אבן בכיס מרה? השתלת כיס מרה ניתוח להסרת כיס המרה אבנים בכיס המרה אבני מרה בהריון דלקת בכיס מרה שלום כיס המרה אבנים אבני כיס מרה ניתוח לכריתת כיס מרה כריתת כיס מרה הסרת כיס המרה שלום ד"ר אבן בכיס מרה בהריון כיס המרה ניתוח ניתוח כיס מרה ד"ר שמואל אביטל תפקידו של כיס המרה דימום אולטרסאונד המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) אבנים בכיס המרה בהיריון אבנים בכיס מרה בהריון mri דרכי המרה