השמנה?


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: השמנה?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » השמנה?


02/06/2013

השמנה?

שלום ד”ר אלון,
האם תופעה של השמנה כתוצאה מאבן בכיס המרה היא אפשרית? סבירה? מוכרת?
אני מאוד מתלבטת לפני ניתוח (כבר יש לי תאריך בקרוב), כי הסימפטומים שלי הם לא קלאסיים, מנגד אם אדע ששהשמנה שאני חווה לאחרונה ושגורמת לי סבל רב קשורה לכך, אני מותירה הניתוח על כנו.
תודה רבה

admin

למיכל,

לא ידוע לי על קשר בין אבן בכיס המרה להשמנה. הרבה פעמים הקשר הוא הפוך: ירידה במשקל ואבן מרה. למשל: ידוע לנו כיום, בעקבות מספר הולך וגדל של ניתוחים להשמנת יתר, כי ירידה חדה ומהירה במשקל יכולה לגרום להופעת אבנים בכיס המרה (וזאת עקב שינוי בחילוף החומרים). או, ירידה במשקל אצל מישהו הסובל מהתקפים בגלל אבני כיס מרה ובשל כך נמנע מלאכול (ויורד במשקל...). אבן בכיס המרה שגורמת להשמנה - לא ידוע לי על קשר שכזה. אם ההתקפים שלך אינם אופייניים להתקפי אבני כיס מרה יש מקום להרחיב את הבירור כדי להגיע לאבחנה מדויקת.


בברכה,
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: השמנה?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

לאחר כריתת כיס מרה כיס המרה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה תזונה לאחר ניתוח אבנים בכיס המרה בהיריון ניתוח להוצאת כיס המרה שלשולים הוצאת כיס המרה פוליפים בכיס המרה פוליפ או אבן בכיס מרה? בעיה בכיס המרה דלקת בכיס המרה בקע מפשעתי בלי כיס מרה אבנים בכיס המרה טיפול החלמה מניתוח כיס מרה ד"ר שמואל אביטל בטן עליונה חזה תחתון שאלה כאבי בטן הוצאת כיס מרה אולטרסאונד אבנים בכיס המרה מה לאכול אבן בכיס מרה בהריון כיס מרה אבנים כיס מרה מכווץ ניתוח כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה ובכליות אלכוהול חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב בחילות בכיס מרה אבנים בכיס המרה הסרת כיס מרה mrsp אבן בכיס מרה כאבי בטן כרוניים אבנים בכיס המרה בהריון כאבים בבטן תזונה לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח להסרת כיס המרה דימום כאבים מתחת לצלעות ימין אבנים בכיס מרה בהריון אבני כיס מרה פוליפ בכיס מרה סימפטומים של אבנים בכיס מרה אבנים בדרכי המרה כאבים בכיס המרה כיס מרה מכווץ עם אבנים