השארת קליפס לאחר ניתוח כיס מרה בלפרוסקופיה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: השארת קליפס לאחר ניתוח כיס מרה בלפרוסקופיה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » השארת קליפס לאחר ניתוח כיס מרה בלפרוסקופיה


04/06/2013

השארת קליפס לאחר ניתוח כיס מרה בלפרוסקופיה

השבוע נותחתי להסרת כיס מרה בשיטת לפרוסקופיה. צפיתי בסרטי ההסבר בהם מוסבר שבמהלך הניתוח ולפני ניתוק כיס המרה, חוסמים את נתיב כיס המרה אל הכבד בעזרת 3 קליפסים ומבצעים חיתוך, כאשר קליפס אחד נשאר בכבד ושניים אחרים “עוזבים” את הגוף יחד עם כיס המרה.
1. האם נשאר קליפס בגופי, או שהוא הוצא מבלי שזה מוצג בסירטונים?
2. אם נשאר, האם קיימת סכנה כל שהיא שיפול או יפתח ביום מן הימים?

תודה
משה

ד"ר רפאל אלון

למשה שלום,

הקליפסים, או במונח העברי-מהדקי מתכת, משמשים לסגירת מבנים צנוריים כמו כלי דם או דרכי מרה, במקום להשתמש בחוטים. וזאת מכיוון שפעולת קשירה בעומק הבטן בניתוח לפרוסקופי היא קשה ואילו שימשו במהדק מתכת הוא קל וקצר. כל צנור שחותכים, יש צורך לחסום את שני הקצוות וכאמור זה נעשה באמצעות מב=הדקי מתכת שחותכים ביניהם. הרקמה שיוצאת מהגוף, במקרה שלך-כיס המרה מכילה מהדק ובקצה שנשאר בגוף יש בדרך כלל 2 מהדקים (אחד נוסף ליתר בטחון, למקרה שמהדק אחד נופל). מכאן שבגופך נותרו מספר מהדקים, כמו אצל כל אחד העובר ניתוח כזה. המהדקים עשויים ממתכת שאינה גורמת לתגובה של הגוף ואינם אמורים לגרום להפרעה. הדבר היחיד הוא שהם יודגמו בצלומי רנטגן שיבוצעו בעתיד.

החלמה מהירה


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.


שאלות נוספות בנושא: השארת קליפס לאחר ניתוח כיס מרה בלפרוסקופיה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

סימפטומים של אבנים בכיס מרה ניתוח להסרת כיס מרה כאבים ברום הבטן לאחר ניתוח כיס מרה שלום ד"ר צינור המרה ובנוסף פוליפ בכיס המרה דלקת בכיס מרה דרכי מרה ניתוח כיס המרה דלקת בכיס המרה תזונה תזונה לאחר ניתוח אבנים בכיס המרה סימפטומים שלשולים לאחר כריתת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה אבני מרה כיס המרה דלקת קלה בלבלב ניתוח כיס מרה תופעות לוואי דרכי מרה אינן מורחבות הוצאת כיס מרה כאבים בבטן פוליפים בכיס המרה אולטרסאונד בטן שאלה בקע מפשעתי כיס מרה וספורט כריתה של כיס המרה הוצאת כיס המרה חשד לאבנים בכיס המרה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה אבנים בכיס מרה בהריון סרטן כיס המרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) ercp אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל כאבים בבטן עליונה כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה תפקידו של כיס המרה אבנים בכיס המרה מה לאכול כיס מרה לחיות בלי כיס מרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב כאבים לאחר כריתת כיס מרה הסרת כיס מרה כאבים מתחת לצלעות ימין