הגבלת אכילת שומן לאחר הסרת כיס המרה


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: הגבלת אכילת שומן לאחר הסרת כיס המרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » הגבלת אכילת שומן לאחר הסרת כיס המרה


31/12/2015

הגבלת אכילת שומן לאחר הסרת כיס המרה

שלום, אני מועמדת להסרת כיס המרה. השאלות הבאות מתייחסות לסוגים ולכמויות של השומן שמותר לאכול אחרי הניתוח.

1. האם לאחר הסרת הכיס צריך לאכול כל החיים פחות מ-5% שומן? מותר לאכול שומן חד בלתי רווי מהצומח (שהוא רובו שומן – הרבה מעל 5%)? (אגוזים, טחינה, אבוקדו, קקאו, חלב קוקוס וכו’). האם זה משנה לגוף המעכל אם השומן הוא כולסטרול של עד 5% או שהוא שומן חד בלתי רווי של 80%?

2. מותר ליטול תוספי תזונה בכמוסות שמן (אומגה 3, שמן אורגנו)? מותר לשתות שתיים-שלוש כפות שמן פרפין נגד עצירות? (הוא לא נספג בגוף)

3. כמויות: אם שמים עד כפית שמן לכל תבשיל או טיגון, כמה תבשילים כאלה מותר בארוחה?
החישוב הוא לארוחה או ליום? מעט מזון עתיר כולסטרול שווה ערך להרבה מזון דל שומן? (למשל קבב אחד או חצי אנטריקוט בלי השומן שסביבו). מותר לאכול קוביית שוקולד או ופל או כף רוטב שמנת או פרוסת גבינה צהובה 9% שומן או סטייק רזה?
כמה מזון דל שומן מותר לאכול בארוחה או ביום? וכמה קפה או תה עם חלב של 2% או 4.5% ביום? (חלב עיזים יש רק 4.5%. זה נחשב חלב שמן או שבסדר כי הוא פחות מ-5%) ?

4. הניתוח: מה הפרוצדורה המתבצעת בלפרוסקופיה וכמה זמן הניתוח? האם בד”כ למחרת משתחררים הביתה? מתאשפזים ערב לפני הניתוח? בצום נוזלים? מה צריך ליטול או לעשות אחרי הניתוח?

תודה רבה

ד"ר שמואל אביטל

1-3 : אין שום מניעה לאכול כל דבר אחרי כריתת כיס מרה. אין צורך להפחית את כמות השומן ואפשר ליטול כל תוסף מזון שהוא

4 : הניתוח אורך כשעה. צריך להיות בצום 6 שעות לפני הניתוח. ניתן להגיע ביום הניתוח.  למחרת הולכים הביתה.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: הגבלת אכילת שומן לאחר הסרת כיס המרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה ניתוח כיס מרה בכיס מרה כיס מרה כריתת כיס מרה כריתת כיס המרה כיס המרה פוליפ בכיס מרה אבן בכיס המרה אבן בכיס מרה הסרת כיס המרה הסרת כיס מרה פוליפ בכיס המרה אבני כיס מרה ניתוח להסרת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה לאחר ניתוח כיס מרה טיפול באבנים בכיס המרה הוצאת כיס מרה ניתוח כריתת כיס מרה ניתוח לכריתת כיס מרה ניתוח להסרת כיס מרה ניתוח כיס המרה דרכי המרה אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס המרה סימפטומים דלקת בכיס המרה כיס מרה מכווץ פוליפים בכיס מרה ניתוח להוצאת כיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס המרה כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה אחרי ניתוח כיס מרה בוץ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה כיס מרה אבנים אבנים בדרכי המרה חשד לאבנים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים ניתוח הסרת כיס מרה כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח בכיס המרה הוצאת כיס המרה לאחר כריתת כיס מרה ניתוח הוצאת כיס מרה

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים