דלקת בלבלב


בהמשך העמוד 3 שאלות גולשים בנושא: דלקת בלבלב

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

3 שאלות גולשים בנושא » דלקת בלבלב


30/03/2015

דלקת בלבלב

שלום , אני בת 29 ולפני 9 שנים חליתי בדלקת בלבלב . הייתי מאושפזת תקופה ארוכה בגלל סיבוכים מסויימים (צהבת חסימתית) בכל הבדיקות לא נמצאו אבנים בכיס מרה ולא נמצאה הסיבה להתקף הדלקת בלבלב .מאז הכל היה תקין אבל לפני 4 ימים התחלתי להרגיש בחילות קשות במהלך כל היום ,כאבים בבטן העליונה ותחושה שהבטן מלאה כל הזמן . מאוד מזכיר לי את מה שהיה לי בעבר . אני אלך לבדוק את זה אבל רציתי לדעת מה הסיכוי להתקף חוזר של דלקת בלבלב והאם הסימפטומים שציינתי יכולים להעיד על משהו אחר ?תודה מראש

ד"ר שמואל אביטל

ראשית אני ממליץ על בדיקה הנקראת EUS - אולטראסאונד אנדוסקופי שיכול לבדוק האם יש "בוץ" או פירורי אבנים בכיס מרה שלא ניתן לאתר באמצעי הדמייה אחרים..יתכן וזו הבעיה ואז מומלץ להסיר את כיס המרה. במיקרה וה EUS תקין לחלוטין צריך לחשוב על סיבות אחרות ולטפל בהתאם.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
08/08/2013

דלקת בלבלב

זאת היתה אבן גדולה בכיס המרה ועם דלקת בלבלב חריפה, היו לה ערכים גבוהים מאד של למעלה מ600 אך היא לא זוכרת מה זה היה.. השאלה אם היא לא צריכה אנטיביוטיקה וניתוח דחופים?
תודה

admin

בדלקת לבלב אין צורך באנטיביוטיקה וגן לא בניתוח דחוף. לעומת זאת, אם יש אבנים בכיס המרה ולדעת הצוות המטפל סיבת הדלקת בלבלב היא האבנים-ממלץ לנתח להסרת כיס המרה לאחר תקופת התאוששות קצרה מהדלקת


בברכה,
צוות האתר
19/06/2013

דלקת בלבלב

שלום
עברתי לפני יותר מחודש ניתוח להסרת כיס מרה
בעת האשפוז גילו לי שלדת קלה בלבלב שעברה בעקבות האנטיביוטיקה
האם דלקת כזו יכולה לחזור שוב?
ואם כן זה משהו שאני אמורה להרגיש?

admin

מעיין

אני מניח שהתכוונת לדלקת קלה בלבלב. דלקת כזו יכולה להיות קשורה למחלת אבנים במערכת המרה. רוב הסיכויים שלא תחזור לאחר הסרת כיס המרה. (זאת בהנחה שאין אבנים שעברו לצינור המרה)


בברכה,
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: דלקת בלבלב

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים