דלקת בכיס המרה


בהמשך העמוד 8 שאלות גולשים בנושא: דלקת בכיס המרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

8 שאלות גולשים בנושא » דלקת בכיס המרה


14/03/2016

דלקת בכיס המרה

יש לי אבנים בכיס מראה וגילו דלקת לפני שבועיים וטופלתי באנטיביוטיקה, הייתי בביקורת חוזרת לאחר שבועיים והרופא אמר לי שצריך לחכות חודש וחצי מהדלקת בכדי לעבור את הניתוח ואני כבר רוצה לעשות את אותו ולסיים אם זה.
האם זה נכון ועד כמה זה מסוכן לעשות את הניתוח לפני שיעבור חודש וחצי

ד"ר שמואל אביטל

מתנצל על העיכוב בתשובה שנבע מבעיות טכניות.

ולשאלתך, מומלץ לחכות כ 6 שבועות אך זה לא חד משמעי וניתן לבצע את הניתוח גם קודם.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
29/11/2014

דלקת בכיס המרה

החל בכאבים במותן ימין שהביאו אותי למיון באיכילוב,אחרי אולטרסאונד הייתה אבחנה של דלקת בכיס המרה,לא היו סימנים לאבנים באולטרה סאונד.קיבלתי זריקת וולטרן. לא היה ברור מעל כל ספק שזו דלקת וביקשו שאעבור בדקת סיטי. האם בינתיים עלי לקבל טיפול אנטיביוטיקה ? הוולטרן השקיט את עוצמת הכאב אך עודנו קיים-24שעות מאז חזרתי לבייתי. (מ 28.11.14 בצהריים). תודה.

ד"ר שמואל אביטל

ממליץ להמשיך עם האנטיביוטיקה בכל מקרה ולעשות את הבדיקה


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
30/07/2013

דלקת בכיס המרה

אמא שלי סובלת מכאבים בכיס המרה, כרגע נמצאת במיון אסף הרופא ומחכה לטיפול.
אני מנסה לבדוק עבורה שהייה בבית חולים פרטי לקבלת טיפול בדלקת ושבסיומה תיכנס לניתוח הוצאת כיס המרה.
האם יש המלצות לבית חולים פרטי?
תודה,
טליה

ד"ר רפאל אלון

טליה

באתר זה איננו ממליצים על בי"ח או רופא כזה או אחר. 


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
02/06/2013

דלקת בכיס המרה

אני בת 45 לאחרונה הופניתי לאולטראסאונד בטן עליונה בגלל מחלת הנשיקה (שכנראה כבר עברה). יש לי כאבים קלים בצד ימין מתחת לצלעות. בבדיקה הרופא היה כתוב על הכל תקין (כבד, דרכי מרה, לבלב, טחול וכליות), על כיס המרה – “לא גדוש, דפנותיו מעט מעובים, ללא אבנים.” הרופא שביצע את הבדיקה אמר לי שיתכן ויש לי דלקת בכיס המרה. רציתי לשאול מה הטיפול והאם יש מקום לדאגה. תודה רבה

ד"ר רפאל אלון

עדי,

קשה לענות על שאלתך מבלי לבדוק אותך. קרוב לודאי שאין לך כל סיבה לדאגה. עיבוי דופן של כיס המרה נמצא בד"כ בבדיקת על-קול כאשר יש דלקת בדופן,על פי רוב בשל אבנים. אצלך ייתכן והעיבוי קשור למחלה הוירלית ממנה סבלת. אם אין לך כאבים של ממש ואת חשה בטוב אין כל סיבה לדאגה


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
21/04/2013

דלקת חריפה בכיס המרה

רק לאחרונה אבחנו אצלו דלקת חריפה בכיס המרה ובנוסף יש לי אבנים בכיס המרה. אחת התופעות המוזרות שקורות לי לאחרונה היא הזעה מרובה בכל חלקי הגוף. האם זאת הדלקת בכיס המרה שגורמת להזעה? או האם אלו בכלל אבני המרה? ביומיים האחרונים אני לוקחת כדורים שדי מקלים את ההזעה אבל עדיין זה נורא מטריד אותי.

ד"ר רפאל אלון

לרנין

הזעה מרובה אינה נגרמת על ידי אבני כיס מרה...אם יש דלקת המלווה בחום גבוה ייתכן ונגרמת הזעה בשל החום. זה הקשר היחידי שאני יכול לשער בקשר לאבנים.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
17/03/2013

אבנים בכיס המרה – האם לבצע ניתוח?

עקב כאבים בצד הימני העליון של הבטן הופנתי למיון בבית חולים,ושם עשו לי אולטרסאונד בטן והתוצאה : אבני כיס מרה זעירות בודדות,דפנות כיס המרה אינם מעובים, דרכי מרה +CBD לא מורחבים ללא סימני דלקת בכיס המרה.הרופא המליץ על ניתוח בכיס המרה.האם אכן צריך לבצע ניתוח זה או שיש לערוך בדיקות מקיפות יותר לאיתור סיבות הכאב
אם כן אנא הצע לי אילו בדיקות מקיפות עלי לעשות ולאילו רופאים מתמחים עלי לפנות..
תודה מראש

ד"ר רפאל אלון

יעל שלום,

אם הכאב היה אופייני להתקף של אבני כיס מרה הרי שאין צורך בביצוע בדיקות נוספות. בדיקת הבחירה היא בדיקת על-קול (US). הבדיקה שבוצעה לך הדגימה אבנים בכיס המרה (מספרן וגדלן אינו חשוב). במצב כזה ההמלצה היא ניתוח לכריתת כיס המרה.

בהצלחה


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
26/12/2012

אבנים בכיס המרה ללא כאבים

ד”ר אלון,
האם אבנים בכיס המקה ללא כאבים עלולות גם הן לגרום לדלקת בכיס המרה ובכבד? אני מבינה שאם אין כאבים לא נהוג לטפל, אבל רציתי לדעת האם בכל זאת קיימת סכנה? האם אחרי כריתת כיס מרה סובלים יותר מתופעה של השמנה?

ד"ר רפאל אלון

סימונה שלום,

באופן תיאורטי ייתכן כי אבנים בכיס מרה יגרמו בעתיד לתופעות שונות. לא מקובל לבצע ניתוח מניעתי. הניתוח מבוצע רק כאשר האבנים גורמות לסימפטומים. אין קשר ישיר בין כריתת כיס המרה להשמנה. לעיתים אנשים שסבלו מהתקפי כאב נמנעו מלאכול ולאחר הניתוח אוכלים ב"חופשיות" וזו סיבת העליה במשקל..


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
09/10/2012

ניתוח כיס מרה

שלום,
אמי, בת 76, נמצאת אחרי ניתוח לתיקון חור בקיבה, לפני חצי שנה. סובלת כרגע מדלקת בכיס המרה, עם אבנים וצהבת. המליצו לה על ניתוח כיס מרה בלפרוסקופיה, ברגע שהדלקת תפסיק.
האם קיימים סיבוכים שנובעים משילוב שני המצבים יחד?
תודה,
סימה

liorarnan
סימה שלום רב,

צירוף שני המצבים - אבנים בכיס המרה וניתוח לתיקון חור בקיבה - אינם קשורים, אולם ייתכן שרופא יעדיף לבצע ניתוח כיס מרה בשיטה הפתוחה ולא בשיטה הלפרוסקופית.
בכל מקרה חשוב לציין את הסיטואציה בפני כל רופא שיטפל.

בברכה,
צוות האתר.


שאלות נוספות בנושא: דלקת בכיס המרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה בכיס מרה כריתת כיס המרה כיס המרה פוליפ בכיס מרה אבן בכיס המרה אבן בכיס מרה הסרת כיס המרה פוליפ בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח כיס המרה דרכי המרה אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס המרה סימפטומים דלקת בכיס המרה פוליפים בכיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס המרה כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה בוץ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה אבנים בדרכי המרה דלקת בלבלב חשד לאבנים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח בכיס המרה הוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה ניתוח הוצאת אבנים מכיס המרה תפקיד כיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה אבן בכיס מרה בהריון דלקת קלה בלבלב חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב לאחר ניתוח כיס המרה.. אבנים בכיס המרה מה לאכול אבנים בכיס המרה ובכליות צינור המרה בוץ בכיס מרה כיס המרה אבנים בעיה בכיס המרה תפקידו של כיס המרה

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים