במקום נתוח


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: במקום נתוח

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » במקום נתוח


25/09/2015

במקום נתוח

היי, מדברים רק על ניתוח להוצאת כיס מרה במקרה של אבנים או דלקת. קראתי שיש תרופות שממיסות את האבנים, ושדרושה תזונה מותאמת, אבל האם עדיין לא הומצאה הדרך להוריק את כיס המרה בשאיבה או בניקוי? מכשירים ניתוחיים עם מצלמה ורובוטים כבר יש.
או שזה פשוט לא כדאי כלכלית למערכת הבריאות ??

ד"ר שמואל אביטל

אין קשר לעניין כלכלי. אין פיתרון רפואי טוב לאבנים בכיס מרה שגורמות לתסמינים חוץ מהוצאת הכיס. הסרת הכיס נעשית היום בגישה לפרוסקופית (ניתוח ללא פתיחת הבטן). זה ניתוח יחסית פשוט ואיכות החיים ללא כיס מרה אינה שונה מכל אדם אחר.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: במקום נתוח

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הסרת כיס מרה אבני מרה ניתוח להוצאת כיס מרה תזונה לאחר ניתוח הוצאת כיס מרה כאבים בבטן עליונה כאבים בבטן שלום נוזל מרה דרכי מרה אינן מורחבות אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס מרה בהריון השתלת כיס מרה הוצאת כיס המרה דלקת בכיס המרה mrsp חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב אבנים בכיס המרה ובכליות בקע מפשעתי אבנים בכיס המרה טיפול תזונה לאחר כריתת כיס מרה אבנים קטנות בכיס המרה סרטן כיס המרה תפקידו של כיס המרה פוליפ בכיס מרה הוצאת אבנים מכיס המרה כיס מרה מכווץ עם אבנים כיס המרה אבנים המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) תפקיד כיס המרה כיס מרה וספורט סימפטומים של אבנים בכיס מרה פוליפים בכיס המרה אבנים בדרכי מרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה אבן בכיס המרה אבנים בכיס המרה כריתה של כיס המרה אבנים בכיס מרה אבן בכיס מרה ניתוח הסרת כיס מרה כאבים לאחר כריתת כיס מרה כיס מרה ד"ר שמואל אביטל פוליפ בכיס המרה צינור המרה תזונה אחרי ניתוח כיס מרה הסרת כיס המרה אבנים בכיס המרה מה לאכול ניתוח כיס מרה תופעות לוואי