בוץ בכיס המרה


בהמשך העמוד 4 שאלות גולשים בנושא: בוץ בכיס המרה

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

4 שאלות גולשים בנושא » בוץ בכיס המרה


18/04/2016

בוץ בכיס המרה

יש לי בוץ בכיס המרה יש הרבה כאבים חזקים מה אני יכולה לעשות

ד"ר שמואל אביטל

להיבדק על ידי כירורג ולהחליט האם יש מקום לניתוח


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
08/01/2016

בוץ בכיס המרה

שלום,
לפני כמה ימים שוחרתתי מבית החולים לאחר שאיבחנו אצלי בוץ בכיס המרה, אושפזתי בעקבות כאבים חזקים שבאים לסירוגין, הרופאים לא רצו לנתח וביקשו שאעבור בירור גסטרו על מנת לשלול דלקת בכיבה מכיוון שלא הפסקתי להקיא ורק לאחר הבירור יוחלט על זמן לניתוח, יש לציין שגם היום אני עם בחילות וכאבים שבאים והולכים.
האם זה נכון להמתין או שיש דרך אחרת לטיפול?
תודה מראש,
אורטל (גיל 34)

ד"ר שמואל אביטל

אני לא בטוח שאת סובלת מבעית כיס מרה. ייתכן באמת שמדובר בבעיית קיבה. מומלץ להשלים את הבירור אצל רופא הגסטרו


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
17/01/2013

בוץ בכיס המרה

שלום.
אני בת 32 ונמצאת בחודש הרביעי להריון. היום בבוקר החלו כאבים עזים בבטן עליונה מימין עם הקרנה לבטן תחתונה ובית חזה מימין. רופא המשפחה שלי שלח אותי למיון שם עברתי בדיקת US לכיס המרה, הבדיקה העלתה שקיים נוזל סמיך בכיס המרה שלי (בוץ) הכאבים מחמירים בלחץ מקומי באיזור כיס המרה אך גם בשכיבה על צד ימין.
הרופא במיון אמר לי שהכאבים יכולים להופיע לאחר אכילת מאכלים שומניים. חשוב לי לציין כי אני מקפידה על דיאטה דלת שומנים כבר מספר שנים ומקפידה לאכול אוכל בריא.
האם יש קשר בין הממצא להריון?
האם ישנה דרך לסילוק הבוץ? (תזונה/תרופות)
בכל מקרה הרופא במיון אמר שניתוח (אם צריך) יבוצע רק לאחר הלידה…
מה ניתן לעשות עם הכאבים?
בברכה
גליה

ד"ר רפאל אלון

לגליה,

בוץ או אבנים זעירות בכיס המרה יכולים לגרום להתקפי כאב בבטן ימנית כמו אבנים גדולות. אין דרך תרופתית לסילוק הבוץ והטיפול הוא כריתת כיס המרה. ידוע שהריון מהווה "גורם סיכון" מסוים להיווצרות אבני כיס מרה (לא אכנס כאן להסבר מפורט של המנגנון). עלייך לטפל במשככי כאב ותרופות אנטי-דלקתיות (NSAID) בהתייעצות עם הגניקולוג שלך. אם ההתקפים נמשכים, למרות דיאטה דלת שומן, כדאי לנצל את חלון הזמן של השליש השני להריון לביצוע הניתוח. הסיכון להריון בשלב זה הוא מזערי והרחם עדיין לא מוגדל מאד כך שניתן לעבור את ניתוח בקלות (כמובן תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות וניטור מצב העובר בזמן ואחרי הניתוח).


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
01/10/2012

בוץ בכיס המרה

היי,
אני בת 55 לאחרונה עברתי בדיקת אולטראסאונד בה נמצא בוץ בכיס המרה. הרופא שלי המליץ לעבור ניתוח כיס מרה שבו יוציאו לי את הכיס.
חשוב לי להגיד שאני סובלת מכאבים לעיתים קרובות בבטן.
איך נוצר בוץ בכיס המרה?
תודה,
מריאנה

admin

מריאנה שלום רב,

תופעה של "בוץ" בכיס המרה נוצר באופתו אופן בו נוצרות אבנים בכיס המרה, כפי שמתואר בעמוד "אבנים בכיס המרה". הסימפטומים של אותו בוץ דומים לאלו של אבנים בכיס המרה - בד"כ כאב בבטן הימנית העליונה, בעיקר לאחר ארוחות שומניות. כתוצאה מאותו בוץ עלולים להיגרם אותם סיבוכים מאלו של אבנים, כולל דלקות.

 


בברכה,
צוות האתר


שאלות נוספות בנושא: בוץ בכיס המרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה בכיס מרה כריתת כיס המרה כיס המרה פוליפ בכיס מרה אבן בכיס המרה אבן בכיס מרה הסרת כיס המרה פוליפ בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח כיס המרה דרכי המרה אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס המרה סימפטומים דלקת בכיס המרה פוליפים בכיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס המרה כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה בוץ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה אבנים בדרכי המרה חשד לאבנים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח בכיס המרה הוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה ניתוח הוצאת אבנים מכיס המרה תפקיד כיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה אבן בכיס מרה בהריון חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב לאחר ניתוח כיס המרה.. אבנים בכיס המרה מה לאכול אבנים בכיס המרה ובכליות צינור המרה בוץ בכיס מרה כיס המרה אבנים בעיה בכיס המרה תפקידו של כיס המרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל פוליפ או אבן בכיס מרה?

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בדיקה החלמה לאחר ניתוח כיס מרה כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה אבנים בכיס המרה ובכליות כיס מרה מכווץ עם אבנים פוליפים בכיס המרה דלקת בלבלב לחיות בלי כיס מרה הוצאת כיס המרה אחרי כריתת כיס מרה טיפול באבנים בכיס המרה תפקיד כיס המרה פוליפ או אבן בכיס מרה? ניתוח לכריתת כיס מרה בקע מפשעתי שלשולים השתלת כיס מרה בחילות כאבי גב דרכי מרה אחרי ניתוח כיס מרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל אבנים בכיס המרה בהריון תזונה לאחר ניתוח כיס מרה כיס המרה אבנים אבנים בכיס המרה בכיס מרה ובנוסף כאבים לאחר כריתת כיס מרה כאבי בטן כרוניים דלקת קלה בלבלב ניתוח להוצאת כיס המרה אלכוהול המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) ד"ר שמואל אביטל כיס מרה בהריון אבנים בדרכי מרה לאחר ניתוח כיס מרה ניתוח בקע צינור המרה כיס המרה ניתוח נוזל מרה לאחר כריתת כיס מרה ניתוח כריתת כיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס מרה תזונה כאבים ברום הבטן תזונה לאחר כריתת כיס מרה