איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?


07/04/2016

איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?

שלום,

בן משפחתי עבר כריתת מרה לאחר מציאת אבני מרה מסוג כולסטרול מעורב (אבחנה שלי, הן נראות כמו המון גושים קטנטנים שהצטופפו יחד, צבע אפור לבן עם כתמים, לדעתי בזמנו היו גם כתמים חומים).
מה שאני לא מבינה זה שכולסטרול אין לו כמעט בדם. קראתי שאין קשר בין כולסטרול בדם לאבני כולסטרול, כי הכולסטרול של האבנים כנראה מחומר קצת שונה, אבל מצד שני לא ברור לי האם אותו הרכב כולסטרול שגרם לאבני המרה להיווצר לא נוצר עכשיו גם אפילו שלא קיים כיס מרה. האם ידוע לך משהו על השאלה שלי? אני מחפשת מידע ולא תרופת הרגעה אז כל מידע שתתן או הפניה לאתר או מאמר שנותן מידע בנושא יעזור.

בנוסף, על מה עלינו להקפיד מבחינת תזונה היום? הבנתי שמותר לצרוך שומנים אחרי תקופה, אבל האם צריך להקפיד על חומרים שמפרקים את השומנים כמו חליטות צמחים של גדילן מצוי וכל מיני דברים שמומלצים לצרוך.

תודה

ד"ר שמואל אביטל

אבני כולסטרול נוצרות ללא קשר לרמת הכולסטרול בדם.

זה קשור לריווי הכולסטרול במלחי המרה וזה אינו מושפע ממה שקורה בדם.

לאחר הוצאת הכיס אין צורך להימנע מכל מאכל שהוא ואין צורך להוסיף תוספי מזון כאילו או אחרים.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

סימפטומים של אבנים בכיס מרה תפקיד כיס המרה אבנים בכיס מרה כאבים ברום הבטן בכיס מרה כאבים בבטן עליונה פוליפים בכיס מרה אבנים בכיס המרה מה לאכול ניתוח הסרת כיס מרה כאבים בצד ימין אבנים קטנות בכיס המרה כיס מרה מכווץ עם אבנים תזונה אחרי ניתוח כיס מרה נוזל מרה ניתוח כריתת כיס מרה שלום אבנים בכיס המרה בהריון אבנים אחרי כריתת כיס מרה אבנים קטנות בכיס מרה בטן עליונה חזה תחתון דרכי המרה חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב בלי כיס מרה אבן בכיס מרה סרטן כיס המרה אבנים במרה אולטרסאונד בטן אבני כיס מרה ניתוח כריתת כיס המרה כאבים אחרי ניתוח כיס מרה ד"ר שמואל אביטל לחיות בלי כיס מרה תזונה לאחר כריתת כיס מרה כאבי בטן כרוניים כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה בחילות אבנים בכיס המרה פוליפים בכיס המרה צינור המרה כריתת כיס מרה התקף כיס מרה כריתה של כיס המרה הוצאת כיס המרה כאבים מתחת לצלעות ימין אבני מרה בדיקה פוליפ בכיס המרה כיס מרה בהריון אבנים בכיס המרה ניתוח