איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?


07/04/2016

איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?

שלום,

בן משפחתי עבר כריתת מרה לאחר מציאת אבני מרה מסוג כולסטרול מעורב (אבחנה שלי, הן נראות כמו המון גושים קטנטנים שהצטופפו יחד, צבע אפור לבן עם כתמים, לדעתי בזמנו היו גם כתמים חומים).
מה שאני לא מבינה זה שכולסטרול אין לו כמעט בדם. קראתי שאין קשר בין כולסטרול בדם לאבני כולסטרול, כי הכולסטרול של האבנים כנראה מחומר קצת שונה, אבל מצד שני לא ברור לי האם אותו הרכב כולסטרול שגרם לאבני המרה להיווצר לא נוצר עכשיו גם אפילו שלא קיים כיס מרה. האם ידוע לך משהו על השאלה שלי? אני מחפשת מידע ולא תרופת הרגעה אז כל מידע שתתן או הפניה לאתר או מאמר שנותן מידע בנושא יעזור.

בנוסף, על מה עלינו להקפיד מבחינת תזונה היום? הבנתי שמותר לצרוך שומנים אחרי תקופה, אבל האם צריך להקפיד על חומרים שמפרקים את השומנים כמו חליטות צמחים של גדילן מצוי וכל מיני דברים שמומלצים לצרוך.

תודה

ד"ר שמואל אביטל

אבני כולסטרול נוצרות ללא קשר לרמת הכולסטרול בדם.

זה קשור לריווי הכולסטרול במלחי המרה וזה אינו מושפע ממה שקורה בדם.

לאחר הוצאת הכיס אין צורך להימנע מכל מאכל שהוא ואין צורך להוסיף תוספי מזון כאילו או אחרים.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: איך נוצרו אבני כולסטרול בכיס מרה?

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

פוליפ בכיס מרה אבנים בכיס המרה ובכליות ספורט תפקיד כיס המרה אבני מרה בהריון נוזל מרה לאחר ניתוח כיס המרה.. כאבים מתחת לצלעות ימין אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל כיס מרה מכווץ ניתוח לכריתת כיס המרה אבנים כאבי בטן טיפול באבנים בכיס המרה הוצאת אבנים מכיס המרה אבנים בכיס המרה סימפטומים פוליפ בכיס המרה אבנים בכיס המרה ניתוח כריתת כיס מרה ניתוח הוצאת כיס מרה ניתוח להוצאת כיס המרה אבנים בדרכי מרה לאחר ניתוח כיס מרה הוצאת כיס המרה אבני מרה אבן בכיס המרה ניתוח להסרת כיס מרה בלי כיס מרה אלכוהול ובנוסף בוץ בכיס מרה כיס המרה אבנים ניתוח כיס מרה כאבים בצד ימין סימפטומים של אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה בהיריון כיס מרה אבנים בכיס מרה בדיקה דלקת בכיס מרה לאחר ניתוח להסרת כיס מרה כאבים ברום הבטן כאב לאחר ניתוח ניתוח הסרת כיס מרה ניתוח בקע בעיה בכיס המרה כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה אבנים בכיס מרה תזונה לאחר כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה בהריון