אבנים בכיס המרה סימפטומים


בהמשך העמוד 8 שאלות גולשים בנושא: אבנים בכיס המרה סימפטומים

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

8 שאלות גולשים בנושא » אבנים בכיס המרה סימפטומים


17/09/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

שלום רב,

אני מעוניינת לדעת האם ייתכן שהמקור של כאבים בבטן התחתונה הוא גם מאבנים בכיס המרה.
אני סובלת לעיתים מכאבים כאלה, ואני חושדת שזה באמת קורה לאחר אכילת מזון שומני.
עם זאת הכאבים מופיעים בבטן התחתונה עם נטיה לצד שמאל, הם אינם נוראיים ובדרך כלל חולפים אחרי כשעתיים.
אני בת 54, אמא לשלושה בנים בוגרים.

מיקי.

ד"ר שמואל אביטל

קשה לדעת. באופן קלאסי כאבים הקשורים לאבני מרה מופיעים ברום הבטן או בבטן הימנית לאחר האוכל. כדאי לעשות בירור לכאבים שתיארת ולחפש סיבות אחרות. ממליץ לפנות לגסטרואנטרולוג.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
30/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

לאחרונה אני לא מצליחה לאכול שום דבר שומני. למשל ניסיתי לאכול חתיכת צ’יפס קטנה והתקפלתי מכאבים בבטן העליונה במשך שעות. רוב הפעמים זה גם מלווה בבחילות והקאות. זה מתחיל בערך שעה אחרי האוכל ולא נפסק עד שאני לא לוקחת כמה משככי כאבים. אמא שלי ואחותי הבכורה סבלו מאבנים מכיס המרה ולפי הסיפורים שלהן, נראה לי שגם אני. האם אני צודקת?

ד"ר רפאל אלון

למיגל

תיאור הכאב שלך מתאים מאד להתקפים הנגרמים ע"י אבנים בכיס המרה. יש צורך לבצע בדיקת אולטרא-סאונד לאישור האבחנה. אם הבדיקה תדגים אבנים מומלץ לעבור ניתוח להסרת כיס המרה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
29/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

היום גיליתי שיש לי אבנים בכיס המרה. אני בת 17 וחצי ואחרי שאני הולכת לשירותים אני רואה שהיציאות שלי מלוות בדם. האם זו תופעה של האבנים בכיס המרה? אילו עוד תופעות יכולות להיות לי?

ד"ר רפאל אלון

להילה,

אין קשר בין תלונותייך לממצא של אבנים בכיס המרה. האבנים אינן גורמות לך כרגע שום הפרעה ואין צורך בטיפול. את נושא הדימום מפי הטבעת יש צורך לבדוק אצל פרוקטולוג.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
28/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

לפני שבועיים אבחנו אצלי אבנים בכיס המרה וקשה לי מאוד לבלוע אוכל וזה גורם לי לבחילות וכאב עצום. שמתי לב שגם בימים שאני לא אוכלת הרבה הכאב עדיין נורא במידה כזו שככל שהיום מתקדם הכאב מחמיר, כלומר הכאבים מחמירים בעיקר בערבים. האם זה נורמלי? או שאולי יש לי בעיה נוספת?

ד"ר רפאל אלון

לי שלום

כנראה שיש לך מחלת כיס מרה פעילה והטיפול הוא ניתוח להסרת כיס המרה בהקדם האפשרי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
16/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

אחרי כאבים ותופעות נוספות קראתי באתר שלכם על הסימפטומים של אבני מרה ואני חושבת שאני סובלת מזה, אבל אני לא רוצה ללכת לרופא כי אני לא ממש בטוחה. אתמול בלילה היה לי כאב בטן נוראי. אז אם יש לי אבנים בכיס המרה, מתי אני צריכה לצפות להתקף כאבים נוסף?

ד"ר רפאל אלון

לרינת,

לא ניתן לחזות מתי יהיה התקף של אבני כיס מרה. אני מציע פנות לבדיקת כירורג. במידה והרופא יתרשם שמדובר במחלת אבנים יפנה אותך לבדיקת על-קול (אולטראסאונד) לאישור האבחנה.


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
12/04/2013

אבנים בכיס המרה סימפטומים

אוקיי, אז אפתח בתיאור הבעיה שלי,
הכל התחיל ביום שבת אחרי ארוחה ממש שומנית וכבדה. סבלתי משלשולים במשך 4 ימים (עוד לפני הארוחה) אחרי זה זה המשיך ב4 ימים של עצירות ועכשיו חזרו השלשולים. הופיעו פתאום הרבה גיהוקים (לא אופייני לא בכלל) וכאבים באזור הימני העליון של הבטן, מתחת לצלעות, ובאותו אזור גם בגב. אמרתי לרופאה שלי שאני חושבת שזה אבנים בכיס המרה ועשיתי אולטרסאונד. בבדיקה לא הופיעו אבני מרה והיא נתנה לי כדורים למניעת צרבת. האם זה נשמע כמו מקרה של צרבת? אני כל כך מתוסכלת ולא יודעת מה לעשות! היא אמרה לי שאם הכדורים לא יעזרו היא תתן לי לעשות סריקת HIDA . אבל התקפי הכאבים נמשכים מקסימום שבוע ועד שאעשה את הסריקה הכאבים כבר ילכו. נקראתי למשרדה של הרופאה ונגשה אלי האחות ואמרה שזה יכול להיות וירוס בקיבה. זה נמשך כבר שנים וזה תוקף אותי פעמים ספורות בשנה. אם זה היה רק בעיה של צרבת זה לא היה אמור להיות תכוף יותר? האוכל שאני אוכלת בד”כ הוא ממש חריף אבל אני לא אוכלת מזון עם הרבה שומן. מה גם שהוירוס בקיבה הזה נשמע לי שטות מוחלטת, אם היה לי איזה וירוס, אז למה כל שאר בני המשפחה שלי שאכלו יחד איתי לא קיבלו וירוס בבטן גם? אני כבר כמעט שלוש שנים ככה ורק אני מביניהם סובלת. האם אני סובלת מאבנים בכיס המרה? אם כן, אני צריך לעשות ניתוח כמו שכתוב בעמוד טיפול באבנים בכיס המרה באתר שלכם? אני כבר לא יודעת מה לעשות, מקווה שתוכל לעזור לי. תודה.

ד"ר רפאל אלון

למיטל,

כדי לגעת איך לטפל בבעייתך יש צורך להגיע לאבחנה. כתבת שבדיקת על-קול לא הדגימה אבנים כך שהסיכוי שיש לך אבני כיס מרה הוא נמוך. יש מקרים בהם יש אבנים זעירות או גבישים במרה, היכולים לגרום להתקפים זהים להתקפי אבנים. כדי להוכיח זאת ניתן לבצע בדיקת על-קול אנדוסקופית (EUS).  אני ממליץ שתפני לייעוץ אצל גסטרואנטרולוג בניסיון להגיע לאבחון.  אם אכן מדובר במיקרו-אבנים הטפול הוא כריתת כיס המרה.

בהצלחה


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
15/10/2012

אבנים בכיס המרה סימפטומים

היי,
רציתי לדעת כמה זמן נמשכות תופעות כיס המרה אחרי הניתוח לכריתתו.

ד"ר רפאל אלון

לאחר ניתוח לכריתת כיס המרה כל התלונות אמורות לחלוף באופן מיידי


ד"ר רפאל אלון,
כירורג בכיר ומומחה בניתוחי כיס מרה בלפרוסקופיה.
09/10/2012

אבנים בכיס המרה סימפטומים

שלום רב,
אני בת 37, אחרי שני הריונות וסובלת מבקע טבורי יחד עם אבנים בכיס המרה (3 ס”מ, 2 ס”מ ועוד אבנים קטנות).
מדי כחודש אני סובלת מהתקפי כאבי בטן חזקים מאוד.
אני לומדת כעת תואר שני באוניברסיטה ורציתי לדעת האם ניתן לדחות ניתוח כיס מרה וניתוח בקע בחצי שנה, או שיש חובה לעבור את הניתוח עכשיו.

liorarnan
שלום רב,

אם את סובלת מאבנים בכיס המרה וכאבים חזקים, מומלץ לך ראשית לנסות למנוע את הכאבים באמצעות הימנעות ממזון שומני כפי שמפורט בעמוד העוסק באבנים בכיס המרה ותזונה. זאת כדי להצליח לדחות את הטיפול לתקופה נוחה יותר.
אם זה לא נתן פתרון זמני ואת עדיין ממשיכה לסבול מכאבים בתדירות גבוהה, אזי מומלץ לא לדחות את הניתוח, ולעבור אותו.

בברכה,
צוות האתר.


שאלות נוספות בנושא: אבנים בכיס המרה סימפטומים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה בכיס מרה כריתת כיס המרה כיס המרה פוליפ בכיס מרה אבן בכיס המרה אבן בכיס מרה הסרת כיס המרה פוליפ בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח כיס המרה דרכי המרה אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס המרה סימפטומים דלקת בכיס המרה פוליפים בכיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס המרה כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה בוץ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה כיס מרה אבנים אבנים בדרכי המרה אבנים במרה חשד לאבנים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים אבנים בדרכי מרה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח בכיס המרה הוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה ניתוח הוצאת אבנים מכיס המרה אבנים תפקיד כיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה אבן בכיס מרה בהריון חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב לאחר ניתוח כיס המרה.. אבנים בכיס המרה מה לאכול אבנים בכיס המרה ובכליות צינור המרה בוץ בכיס מרה

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים