אבנים בכיס המרה וחיידק הליקובטור פילורי


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: אבנים בכיס המרה וחיידק הליקובטור פילורי

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » אבנים בכיס המרה וחיידק הליקובטור פילורי


17/01/2015

אבנים בכיס המרה וחיידק הליקובטור פילורי

שלום וברכה לד”ר ותודה מראש על העזרה .
מדובר על אישה בת 35 שסבלה רוב חייה מכאבי בטן חזקים חוזרים ונשנים אשר לעיתים הסתיימו במיון.
בצעירותה אובחן שיש לה אולקוס וכך חיה עם זה, אבל לאחרונה הכאב החריף ועקב כך בוצע גסטרו ונמצא חיידק הליקובטור פילורי ולא אולקוס (!)
כמו כן בוצע אולטראסאונד ונמצאו אבנים בכיס המרה.
למיטב הבנתי הכאבים והסימפטומים של שני הדברים הינם זהים(האם יש קשר בין השניים?) וקשה לדעת מה גורם לכאב – האבנים או החיידק. יש לציין כי במיון נמדד חום ולא היה. לעיתים יש כאבים בכתף ימין וברגל. אבל בעיקר יש כאבי בטן חזקים בבטן העליונה לאחר כמעט כל ארוחה ,הקאות וכדומה, עד כדי כך שהכאבים כאמור מצריכים מיון.
בוצע טיפול אנטיביוטי לא מזמן אך טרם יודעים אם האנטיביוטיקה חיסלה את החיידק או לא מפני שטרם בוצעה בדיקת נשיפה. (התור הוא רק בסוף החודש)
מה לדעתך אופן הטיפול המומלץ ? מה כדאי “לחסל” קודם?
האם כדאי לנתח או שקודם לטפל בחיידק?
כמו כן רציתי לדעת האם שמעת על טיפול בטיפות של אורגנול האם זה מומלץ על ידך או שלא?
תודה רבה, אשמח לתשובתך על כל השאלות אם ניתן

ד"ר שמואל אביטל

אני מתרשם שיש סיכוי שהכאבים מקורם יותר באבני מרה. לדעתי כדאי להתקדם לכיוון של ניתוח כיס מרה במקביל לטיפול האנטיביוטי בחיידק ההליקובקטר.

לא שמעתי על הטיפול באורגנול ואני לא מכיר טיפול שעוזר באופן משמעותי לאבני מרה פרט לטיפול כירורגי.


ד"ר שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: אבנים בכיס המרה וחיידק הליקובטור פילורי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה בכיס מרה כריתת כיס המרה כיס המרה פוליפ בכיס מרה אבן בכיס המרה אבן בכיס מרה הסרת כיס המרה פוליפ בכיס המרה ניתוח להסרת כיס המרה ניתוח לכריתת כיס המרה טיפול באבנים בכיס המרה ניתוח כיס המרה דרכי המרה אבנים בכיס המרה בהריון אבנים בכיס המרה סימפטומים דלקת בכיס המרה פוליפים בכיס מרה דלקת בכיס מרה פוליפים בכיס המרה כאבים בכיס המרה כריתה של כיס המרה בוץ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה כיס מרה אבנים אבנים בדרכי המרה אבנים במרה חשד לאבנים בכיס המרה אבנים קטנות בכיס מרה כיס מרה מכווץ עם אבנים אבנים בדרכי מרה אבנים בכיס מרה בהריון ניתוח בכיס המרה הוצאת כיס המרה אבנים בכיס המרה טיפול אבנים בכיס המרה ניתוח הוצאת אבנים מכיס המרה אבנים תפקיד כיס המרה ניתוח אבן בכיס המרה אבנים קטנות בכיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה אבן בכיס מרה בהריון חול בכיס המרה ודלקת כרונית התחלתית בלבלב לאחר ניתוח כיס המרה.. אבנים בכיס המרה מה לאכול אבנים בכיס המרה ובכליות צינור המרה בוץ בכיס מרה

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בוץ בכיס המרה כאבים לאחר כריתת כיס מרה אבנים בכיס המרה מה לאכול הוצאת כיס המרה אבנים בהריון mrsp כאבים בבטן בעיה בכיס המרה כריתה של כיס המרה mri פוליפ בכיס המרה כאבים בבטן עליונה כאבים בכיס המרה ניתוח כיס מרה תופעות לוואי לחיות בלי כיס מרה ניתוח להסרת כיס מרה אלכוהול דלקת בלבלב החלמה לאחר ניתוח כיס מרה בדיקה אולטרסאונד אבן בכיס מרה בטן עליונה חזה תחתון אולטרסאונד בטן חשד לאבנים בכיס המרה אבנים בכיס המרה דלקת קלה בלבלב כיס מרה מכווץ אבנים בכיס המרה טיפול כאבים ברום הבטן המלצה לרופא מנתח להסרת כיס מרה באזור המרעז (אסותא) ניתוח כיס מרה אחרי ניתוח כיס מרה תפקידו של כיס המרה תזונה במצב של אבנים בכיס מרה חודש לאחר ניתוח אבנים בכיס המרה בהריון ניתוח בקע כאבי בטן כרוניים תזונה ניתוח בכיס המרה תזונה לאחר כריתת כיס מרה אבנים קטנות בכיס מרה כריתת מרה ואינסולין בכיס מרה שלום אבנים בוץ בכיס מרה אבנים בכיס מרה אבנים בכיס המרה וכבד מוגדל