ניתוח להוצאת כיס מרה – סיכונים

14/04/2013

ניתוח להוצאת כיס מרה – סיכונים

היי, אמא שלי בת 45 והיא עוברת ניתוח להוצאת כיס מרה. כשנפגשנו עם הרופא הוא אמר שיש סיכון בינוני עד גבוה לניתוח וזה גרם לנו להיות מאוד מודאגות. בנוסף, הרופא טען כי בגלל שיש לאמי כמה סיבוכים הם מבצעים ניתוח כיס מרה פתוח ולא ניתוח לפרוסקופיה ממש כמו שמתואר בעמוד טיפול באבנים בכיס המרה באתרכם. אמא שלי סובלת מאפילפסיה, קרישי דם והיסטוריה משפחתית של סיבוכים בניתוחים. אני אהיה יותר מאסירת תודה אם תוכל בבקשה להסביר לי מהם הסיבוכים בניתוח להוצאת כיס מרה. תודה רבה

admin

לרונה,

מפנייתך קשה לדעת למה הוחלט על ניתוח בשיטה פתוחה. יש מצבים בהם לא רוצים להעלות את הלחץ התוך בטני (בניתוח לפרוסקופי "מנפחים" את חלל הבטן עם גז, מה שמעלה את הלחץ). ייתכן ויש לה ניתוחים קודמים בבטן העליונה ואולי מחלות נילוות המגדילות את הסיכון הניתוחי. אני מציע שתקבעי פגישה מסודרת עם הרופא האחראי על אמך ותקבלי הסבר מפורט.


בברכה,
צוות האתר
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בהמשך העמוד

16/02/2017

כאבים באזור כיס המרה.. חצי שנה לאחר הניתוח

שלום. בחודש יולי בוצע לי בבית חולים העמק כריתת כיס המרה לא בדרך פולשנית. בלפרוסקופיה.
ההחלמה לא הייתה קלה. עייפות, חולשה, חוסר תאבון בחילות אי נוחות מרבית.
נוצרה רגיעה. כעבור חצי שנה, החלו כאבים באזור הכיס שהיה… תחושה שעלי להיות זקופה כדי להמיט הלחץ באזור. קשה לשכב על צד ימין. ויש הקרנה מסוימת לגב תחתון(לא ברור אם צרוף מקרים או שייך?) פעילות גזים לא נעימה ופעילות מעיים מרובה לעיתים במהלך הבקר מספר פעמים. (אמנם אני עומדת בפני בדיקת אולטרא סאונד ואף גסטרו.. אך התחושה קשה .

שאלות נוספות בנושא: ניתוח להוצאת כיס מרה – סיכונים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים