כיס מרה

19/09/2018

כיס מרה

בן 68 סובל מסכרת המאוזנת עי כדורים. בשנת 2004 אובחן פוליפ בגודל 4 מ”מ בכיס המרה לאחר שנת מעקב הקוטר היה 4.5. מ”מ. בשנת 2006 שוב אולטרא סאטונד בטן , “הודגם פוליפ בדופן לטראלי קדמי בקוטר 4.5 מ”מ” מאז לא הייתי במעקב. לפני שנתיים ביצעתי קולונסקופיה ונמצא פוליפ אחד ללא ממאירות קוטר 8 מ”מ מסוג DISTAL SIGMOID , שניכרת בשלימותו.
עד כאן רקע.
בשנה וחצי יש לי גאזים רבים ללא הפרעות בהרגלי היציאה הקבועים שלי.
בחודש וחצי האחרון חל שינוי משמעותי בהרגלי היציאה וכן בעוצמת הגאזים. הבטן נהייתה רגישה מאד. לעיתים רחוקות אף חשתי בכטן כאב בחלק הבטן התחתון הימני. כמו כן לאחר כל ארוחה או הכנסת מזון חשתי צורך ללכת לשירותים ולהתפנות. כמו כן שמתי לב שהלחץ המקדים בבטן לכיוון של התרוקנות, היה מלווה ( לעיתים ) בתחושת בחילה קלה ועייפות של 2 הגפיים העליונות.
עשיתי לפני שבועיים בדיקת דם סמוי שיצאה שלילית, וכן אולטרא סאונד בטן ובה
“נתגלו מספר פוליפים בכיס המרה בקוטר של עד 5 מ”מ ללא עדות לאבנים, ללא סימנים של דלקת. דרכי מרה תוך וחוץ כבדיות אינן מורחבות “.
כפי שכתבתי קודם בימים האחרונים, הבחילות שדווחו חלפו וגם העייפות בידיים חלפו – לחלוטין. גם הבטן הפכה פחות רגישה. ודפוסי היציאות מתחילות להיות דומות לדפוס הקודם עדיין יש גאזים, אם כי פחות, כמו כן אני מרגיש שלאחר אכילה של ארוחה יחסית כבדה ( בשר,לדוגמא ) שוב הבטן מזייפת ויש גאזים המלווים בצורך להתרוקן, ולא תמיד מצליח עד הסוף ( העוצמות ירדן לעומת השלב האקוטי ) . ירדתי קצת במשקל אבל נראה לי ( לא מדדתי) שאני מתחיל לחזור למשקלי.
עד כאן
אשמח לעצתך הרפואית.