ד”ר אלון בוקר טוב. אודה לך אם תוכל לעזור לי בתוצאת ה c t עקב כאבים חזקים ברום בטן נשלחתי ל c t ולהלן התוצאה.

02/07/2013

ד”ר אלון בוקר טוב. אודה לך אם תוכל לעזור לי בתוצאת ה c t עקב כאבים חזקים ברום בטן נשלחתי ל c t ולהלן התוצאה.

סיבת ההפניה בירור כאבי בטן
איזור המעבר חזה/ בטן כולל הסרעפת. הפלוירה והסינוסים הקוסטופרניים-ללא סטיות.
בקע סרעפתי גולש קטן.
הכבד הודגם במימדים תקינים. מרקמו שומני,נגע היפודנסי בגודל כ-5 מ”מ.באונה השמאחית תת כיפתית שלא מקבל האדרה עם הזרקת חומר ניגודי ויכול להתאים לציסטה.
נגע היפודנסי מעוגל בגודל 18 מ”מ. בסגמנט 4 בספקטו הקדמי. רושם מקבל האדרה צנטרי פתלית וחשוד למנגימה. הממצא דורש קורלציה עם us לבירור. כיס המרה מראה דופנות מעובים עם נוזל בכמות קטנה סביבי, ךא מזוהים אבנים, רושם של האדרה של דופנות כיס המרה, תמונה רנטגנית חשודה לדלקת, דרושה קורלציה עם בדיקת us לבירור .דרכי המרה התוך כבדיות אינן מורחבות ולא נצפתה פתלוגייה במערכת הביליארית. טחול במימדים תקינים. הלבלב על מרכיביו במימדים תקינים גוף הקיבה והמעיים הודגמו על ידי חומר ניגודי, קיים מעבר חופשי של חומר ניגודי דרך פיתולי המעיים הדקים ומהם לגסים, לציין שמיקום פיתולי המעיים הדקים בבטן ימנית והגסים כולל הצקום בבטן השמאלית, תמונה רנטגנית מתאימה למלרוטציה מסוג non rotation בלוטןת יותרת הכיליה במנח בממדים תקינים, ללא עדות להידרונפרוזיס. אפקט נפרוגרפי סימטרי. כלי הדם הגדולים כולל האאורטה ,עורקי הצליאקה והמזנטריקה הודגמו תקינים ואין עדות להגדלת בלוטות לימפה רטרופריטונאלית.
בסריקת האגן אין עדות להגדלת בלוטות איליאקליות או מפשעתיות. שלפוחית השתן מודגמת עם גבולות סדירים.מה עליי לעשות להערתך עפ עניין הכבד והכיס מרה בתודה מראש רוחה.

admin

לשואל/ת

לא פרטת מה התלונות אלא רק תוצאות בדיקת CT. הממצאים בכבד אינם מדאיגים. רצוי להשלים הבירור לפי ההמלצות המפורטות בתשובת הCT. ישנם סימנים המכוונים לדלקת של כיס המרה אך בהעדר פרטים על התלונות/מחלה איני יכול להמליץ על טיפול. בנוסף עליך לדעת שמנח המעי הדק שונה מהרגיל-מידע שחשוב לציינו אם מגיעים לרופא בשל כאבי בטן


בברכה,
צוות האתר
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות נוספות בנושא: ד”ר אלון בוקר טוב. אודה לך אם תוכל לעזור לי בתוצאת ה c t עקב כאבים חזקים ברום בטן נשלחתי ל c t ולהלן התוצאה.

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים