מרכיבי התזונה לאחר ניתוח כיס מרה

אם עברתם לאחרונה ניתוח כיס מרה ותהיתם לעצמכם כיצד תרעיבו את עצמכם בתקופה הקרובה בעקבות הרשימה הארוכה של המזונות שאסור לכם לאכול, אז אתם יכולים להירגע. למעשה, יש המון סוגי מזונות שאתם עדיין יכולים להינות מהם, למרות הדיאטה הקפדנית.

ניתוח כיס מרה

ניתוח כיס מרה הוא אחד הניתוחים היותר שכיחים ברחבי הגלובוס. בדרך כלל הניתוח מבוצע בעקבות המצאות של אבנים בכיס המרה שגורמות להתקפי כאבים חזקים מאוד ומפריעות לשגרת חיים תקינה. לאחר הניתוח, כשכיס המרה כבר הוסר, עדיין ממשיך לזרום נוזל מרה מהכבד אל עבר המעי. אולם, כעת, כשכיס המרה כבר לא נמצא בתמונה, אין מה שיווסת את שחרור הנוזל ביעילות. בעקבות כך, נגרמת אי נוחות רבה אחרי ארוחה, בעיקר שומנית.

תזונה לאחר הניתוח

אם כך, כיצד נדע לבחור את המזונות המתאימים כדי למנוע מצב שכזה? נפתח בכך שכדאי מראש להתחיל לסגל לעצמנו תזונה דלת שומן. בעוד שאסור לנו לאכול מאכלים כמו בשר אדום או לבן, סוכרים, מאכלים חריפים או מרים במיוחד, נוכל לפצות על כך באכילת דגים רזים, כמו סלמון ואף עופות רזים. אפשר לשלב בתזונה היומית גם פירות טריים ודגנים מלאים העתירים בסיבים תזונתיים שיעזרו לספיגת הויטמינים והמינרלים החיוניים לתהליך ההחלמה. תוכלו למצוא מתכונים רבים וטעימים שישלבו את התזונה החדשה.

חשוב לאזן את כמויות האוכל במהלך היום ולשקול אכילת הרבה ארוחות קטנות במקום שלוש עיקריות. בנוסף, לאחר ניתוח כיס מרה וכל ניתוח אחר, לרוב ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה על מנת למנוע התפתחות של זיהומים. על מנת לשמור על מאזן החיידקים הטובים בגוף, כדאי לקחת פרוביוטיקה כתוסף תזונה שבמקביל גם יעזור לפעילות תקינה של מערכת העיכול. חשוב במיוחד להקפיד על שגרה של פעילות גופנית יומיומית העוזרת בהאצת חילוף החומרים בגוף ומניעת התקפי כאבים בכיס המרה.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות נוספות בנושא: מרכיבי התזונה לאחר ניתוח כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים